2022-11-05 15:18:00

Kompromitacja Wisły Sandomierz! Rezerwy Korony Kielce wbiły im aż osiem goli

Piłkarze Wisły Sandomierz dostali srogie lanie od beniaminka. Podopieczni Jarosława Pacholarza przegrali z rezerwami Korony Kielce aż 8-0.

Faworytem sobotniej potyczki były rezerwy Korony Kielce, które ostatnio przegrały z Wisłoką Dębica. Wisła Sandomierz natomiast uległa Orlętom Radzyń Podlaski, wobec czego oba zespoły chciały wrócić na zwycięski szlak. Od początku jednak konkretniejsi byli gospodarze, którzy prowadzenie objęli w 20. minucie, a piłkę w siatce umieścił Hubert Szulc.

Kielczanie ani myśleli się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania kolejnych trafień. Korona w 30. minucie wywalczyła rzut karny, którego na gola zamienił Miłosz Strzeboński. Miejscowi nadal przeważali, choć Wisła starała się bronić. Beniaminek 3 ligi gr. IV był jednak konkretniejszy i tuż przed przerwą podwyższył na 3-0, po trafieniu Piotra Lisowskiego.

Korona po przerwie ani myślała się zatrzymywać. Zespół gospodarzy w 52. minucie zdobył bramkę numer cztery, a jej autorem był Hubert Szulc. Kielczanie cały czas przeważali na murawie i ostatecznie wygrali aż 8-0, a gole zdobywali Miłosz Strzeboński, Piotr Lisowski, Tomasz Mucha oraz Szymon Płocica z rzutu karnego.

1-0 Hubert Szulc (20)
2-0 Miłosz Strzeboński (31-rzut karny)
3-0 Piotr Lisowski (45)
4-0 Hubert Szulc (52)
5-0 Piotr Lisowski (64)
6-0 Miłosz Strzeboński (67)
7-0 Tomasz Mucha (79)
8-0 Szymon Płocica (83-rzut karny)