2022-10-29 17:57:00

Pięć bramek w Stalowej Woli! Stal lepsza od TEXOM Sokoła Sieniawa

Pięć bramek zobaczyli dziś fani w Stalowej Woli. Podopieczni Łukasza Surmy po szalonym meczu ograli TEXOM Sokoła Sieniawa, a decydujący gol, przesądzający o zwycięstwie Stali, padł w doliczonym czasie gry.

Mecz od początku stał na dobrym poziomie. Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa do Stalowej Woli przyjechali po zdobycz punktową i od początku starali się ten cel realizować. Stal jednak dobrze prezentowała się w defensywie, a i też miała swoje okazje. Konkretniejszy był jednak zespół gości, który w 33. minucie objął prowadzenie, a bramkę zdobył Bartosz Tłuczek.

Radość Sokoła nie trwała jednak zbyt długo, bowiem niespełna dwie minuty później, do wyrównania doprowadził Szymon Grabarz. W kolejnych minutach częściej atakowała Stal, ale Sokół dobrze prezentował się w obronie i do przerwy było 0-0. Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie i nadal lepsze wrażenie sprawiał zespół ze Stalowej Woli.

Podopieczni Łukasza Surmy w 65. minucie strzelili gola na 2-1, a jego autorem był Jakub Kowalski. Emocji w Stalowej Woli nie brakowało, a Sokół z czasem zaczął się rozkręcać. Niespełna kwadrans później, groźnej kontuzji doznał Kacper Myszogląd. Uraz był bardzo bolesny, a zawodnika najprawdopodobniej czeka dłuższa przerwa.

Sokół nie odpuszczał i w 90. minucie wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Mateusz Geniec. Podrażniona Stal postawiła wszystko na jedną kartę i w doliczonym czasie gry, odzyskała prowadzenie, a bramkę na wagę trzech punktów, zdobył Sławomir Duda, którego trafienie dało ogromną radość miejscowym kibicom.

0-1 Bartosz Tłuczek (33)
1-1 Szymon Grabarz (35)
2-1 Jakub Kowalski (65-rzut karny)
2-2 Mateusz Geniec (90-rzut karny)
3-2 Sławomir Duda (90)