2022-10-18 20:37:15

PGE FKS Stal Mielec odpadła z Pucharu Polski. Przegrali z Piastem Gliwice dopiero po dogrywce

PGE FKS Stal Mielec przegrała z Piastem Gliwice i odpadła z Pucharu Polski na etapie 1/16 finału. Goście zwyciężyli 3-0, ale do wygranej potrzebowali dogrywki.

Już w 2. minucie spotkanie po błędzie obrońcy Piasta Gliwice, groźny strzał oddał Maciej Wolski, lecz piłka przeleciała nad bramką. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Gospodarze próbowali długo utrzymywać się przy piłce.

W miarę rozwoju meczu powoli swoją przewagę zaznaczała drużyna biało-niebieskich, ale długo nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji. W 34. minucie natomiast do dobrej sytuacji w polu karnym doszli goście, jednak obrońcy Stali Mielec byli na posterunku. Do przerwy goli nie było.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w obu składach. W 48. minucie groźny strzał oddał Maciej Domański, lecz Karol Szymański złapał piłkę. W miarę upływu czasu mecz zaostrzał się coraz bardziej. Obie drużyny stwarzały sobie coraz lepsze okazje.

Groźną sytuację w 64. minucie miał Piast Gliwice ale, Mateusz Dudek stanął na wysokości zadania. Niedługo później na bramkę mielczan uderzał Michał Chrapek, ale - na szczęście dla Stali - piłka trafiła w słupek.

Stal Mielec też miała swoje szanse, ale brakowało jej skuteczności. Jedną z lepszych zmarnował Said Hamulić, który po świetnej wrzutce Macieja Domańskiego nie potrafił wykończyć akcji. Groźnie uderzał też Fabian Hiszpański, ale na posterunku był golkiper gości.

Piłkę meczową miał jednak w samej końcówce Piast. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sam na sam wyszedł Gabriel Kirejczyk i w ostatniej chwili faulować musiał go Maciej Wolski, który otrzymał za to czerwoną kartkę. Mielczanie musieli grać w dziesiątkę, ale bramki nie stracili i doszło do dogrywki.

W dodatkowych dwóch kwadransach zdecydowanie lepsi byli już goście. W 99. minucie błąd popełnił Mateusz Dudek, który niedokładnie wyprowadził piłkę - przejął ją Piast, a po chwili do siatki skierował wspominany wcześniej Kirejczyk. W drugiej połowie dogrywki podwyższył Alexandros Katranis, a "kropkę nad i" postawił Tom Hateley. Stal Mielec przegrała u siebie 0-3 i musiała pożegnać się z Pucharem Polski.

PGE FKS Stal Mielec - Piast Gliwice 0-3 (0-0, 0-0)

0-1 Gabriel Kirejczyk,
0-2 Alexandros Katranis (105+1)
0-3 Tom Hateley (122)

PGE FKS Stal Mielec: Dudek, Flis, Matras, Kaspekiewicz, Leandro, Wolski, Wlazło (101' Wyparło)), Żyra (58' Hamulić), Domański (101; Soboń), Gerbowski (29' Poreba), Hiszpański (101' ).

Piast Gliwice: - Szymański, Munoz, Czerwiński ( 91' Reiner), Chrapek, Toril (63' Kirejczyk), Holubek, Dziczek, Ameyaw (81' Katranis), Tomasiewicz( 114' Kądzior) , Kaput (81' Hateley), Pyrka.

Sędziował: Daniel Stefański