2022-10-18 14:40:15

Klasa O Rzeszów: Podział punktów w meczu na szczycie i awans Resovii II na fotel lidera! [Podsumowanie 10. kolejki]

Za nami 10. kolejka rzeszowskiej okręgówki. W meczu na szczycie Strug Tyczyn zremisował z Sokołem Sokołów Małopolski, wykorzystała to druga drużyna Resovii, która wysoko pokonała Sawę Sonina i wskoczyła na fotel lidera.

Sawa Sonina - Resovia II

Resovia II wygrała ósmy mecz w tym sezonie i awansowała na pozycję lidera. Tym razem Rzeszowianie pokonali Sawę Sonina aż 8-0. Wynik spotkania otworzył w 19 .minucie Jakub Maćkowiak, później prowadzenie podwyższył Mateusz Zięba, a przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Wojciech Rusinek i Filip Mikrut

Mimo sporej zaliczki po pierwszej części tego spotkania, goście nie zwolnili i po zmianie stron dołożyli kolejne cztery bramki. Dwie bramki ustrzelił Dawid Pieniążek, drugi raz na listę strzelców wpisał się Wojciech Rusinek, a jeszcze jedno trafienie dołożył Dmytro Pirnach.

- Wysokie zwycięstwo mówi wiele o potencjale tej grupy ludzi. Jeśli od początku jest koncentracja i jeśli gramy swoje, to naprawdę ciężko nas zatrzymać- powiedział po tym meczu trener Roman Borawski.

Strug Tyczyn - Sokół Sokołów Małopolski

Spotkanie na szczycie w Tyczynie zakończyło się podziałem punktów. Strug Tyczyn zremisował z Sokołem 1-1 i tym samym pożegnał się z fotelem lidera.

Już w 3. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników Sokoła i arbiter podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów pewni uderzył Kamil Żuczek i wyprowadził Strug na prowadzenie. Goście doprowadzili do remisu, jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W 40. minucie rzut wolny na bramkę zamienił Patryk Sobuś i było 1-1.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie jeszcze klarowne sytuacje, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki i mecz zakończył się remisem.

KS Zaczernie - Iskra Zgłobień

Podbudowana ostatnim zwycięstwem Iskra, dopisała kolejny ważny punkt do ligowej tabeli i zremisowała bezbramkowo z KS Zaczernie. Mimo że gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, beniaminek dobrze grał w defensywie i w tym spotkaniu nie doczekaliśmy się bramek.

Strumyk Malawa - Błażowianka Błażowa

Zwycięska passa Błażowianki trwa w najlepsze, tym razem drużyna z Błażowej pokonała Strumyk Malawa 4-1 i tym samym zanotowała piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Już w  14. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Dominik Grzebyk i w pierwszej połowie był to jedyny gol, jaki mogliśmy zobaczyć.

Po zmianie stron bramkarza rywali pokonał Jakub Woźniak, a chwilę później drugi raz na listę strzelców wpisał się Dominik Grzebyk i było 3-0. Strumyk odpowiedział w 60. minucie, kiedy do siatki trafił Paweł Odrzywolski. Dziesięć minut przed końcem, Błażowianka potwierdziła swoją dominację i Maciej Kruła przypieczętował okazałe zwycięstwo przyjezdnych.

Włókniarz Rakszawa - Jedność Niechobrz

Pojedynek Włókniarza Rakszawa z Jednością Niechobrz zakończył się remisem 2-2. W pierwszej połowie tego meczu nie doczekaliśmy się bramek. Wynik spotkania otworzył dopiero w 57. minucie Adam Matuszczak, a minutę później na 2-0 podwyższył Mateusz Dec.

Włókniarz błyskawicznie ruszył do odrabiania strat i w 59. minucie Adrian Szyszka ustrzelił bramkę kontaktową. Wyrównanie nastąpiło dziewięć minut przed końcem tego meczu, kiedy Michał Kucharzyk pokonał golkipera przyjezdnych.

KS Przybyszówka - LKS Wola Dalsza

W tym spotkaniu mierzyły się drużyny, które w ostatnim czasie nie radzą sobie najlepiej. Ten pojedynek był więc doskonałą okazją na przełamanie, czego dokonali gospodarze. Dla LKS-u Wola Dalsza był to natomiast piąty przegrany mecz z rzędu.

Już w 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Szymona Sokala. Do wyrównania doprowadził w 34. minucie Artur Kubis, a przed przerwą do siatki rywali trafił jeszcze Paweł Adamczyk i to Wola Dalsza prowadziła po pierwszej połowie 2-1.

W 60. minucie na 2-2 wyrównał Dawid Guzek, a minutę przed końcem tego meczu, drugi raz na listę strzelców wpisał się Szymon Sokal i zapewnił drużynie z Przybyszówki trzy punkty.

Plantator Nienadówka - Leśna Wólka Podleśna

W starciu beniaminków lepsza okazała się Leśna Wólka Podleśna i wygrała 2-1. Plantator wciąż nie zaznał jeszcze smaku ligowego zwycięstwa i zamyka tabelę z dorobkiem zaledwie 2 punktów.

Najpierw to jednak gospodarze z Nienadówki wyszli na prowadzenie, kiedy w 10. minucie do siatki trafił Jakub Oswald. Gościom jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Piotr Janda.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się zawodnicy Leśnej Wólki Podleśnej, ale w kluczowych momentach brakowało im skuteczności. Decydującego gola zdobył dopiero w 73. minucie Piotr Janda i zapewnił cenne trzy punkty beniaminkowi z Wólki Podleśnej.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne - Orzeł Wólka Niedźwiedzka

Grodziszczanka ósmy raz w tym sezonie musiała poczuć smak porażki. Tym razem Orzeł całkowicie zdominował to spotkanie i odniósł pokaźne zwycięstwo aż 7-1.

Strzelanie rozpoczął w 22. minucie Mateusz Serafin, a chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy na 2-0 podwyższył dla gości Przemysław Tomaka. Po zmianie stron Grodziszczance udało się zdobyć bramkę kontaktową, której autorem był Mateusz Pałys.

W kolejnych minutach inicjatywę całkowicie przejął Orzeł, cztery razy do siatki trafił Sebastian Kłeczek ( w tym dwa razy z rzutu karnego), a jeszcze jedną bramkę dołożył Mateusz Serafin.