2022-10-16 20:10:01

Stal Rzeszów ograła Odrę Opole w dziewiątkę. Dwa gole Andreji Prokicia

Stal Rzeszów pokonała Odrę Opole 4-2 (fot. Robert Skalski / archiwum)
Stal Rzeszów wygrała z Odrą Opole 4-2 w kolejnym meczu na zapleczu Ekstraklasy. Bohaterem miejscowych był Andreja Prokić, który strzelił dwa gole. Podkarpacki zespół kończył to spotkanie w dziewiątkę.

W spotkanie lepiej weszli goście. Już po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Mateusz Marzec, ale sędzia nie uznał jego bramki odgwizdując pozycję spaloną. Chwilę później groźnie uderzał Mateusz Spychała, ale minimalnie się pomylił.

W 22. minucie piłki w polu karnym ręką dotknął Paweł Oleksy, a minutę później jedenastkę na gola zamienił Rafał Niziołek.

Na szczęście piłkarze Stali Rzeszów bardzo dobrze zareagowali na stratę bramki i od razu wzięli się za odrabianie strat. Już kilka minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Góra, który wykorzystał dogranie Dawida Olejarki. Do przerwy było 1-1.

Od pierwszych minut drugiej połowy przeważali miejscowi. Efekty przyniosło to już w 51. minucie. W pole karne zagrał Damian Michalik, a akcję wykończył Andreja Prokicia trafiając do siatki.

Stal Rzeszów prowadziła i kontrolowała przebieg wydarzeń, ale nie zamierzała na tym poprzestać. W 70. minucie ponownie znać o sobie dał Andreja Prokić, który po wrzutce z rzutu rożnego wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Franciszek Polowiec i Stal Rzeszów musiała grać w osłabieniu. Pomimo braku jednego zawodnika z kolejnego gola cieszyli się rzeszowianie. Ręką w polu karnym zagrał Maksymilian Tkocz i sędzia wskazał na rzut karny, który skutecznie egzekwował Piotr Głowacki.

W 83. minucie jednego gola straty dla Odry Opole odrobił Bartosz Guzdek, ale to podkarpacki zespół wciąż był na prowadzeniu. Newowo zrobiło się w doliczonym czasie gry, bo wtedy z boiska wyrzucony został kolejny piłkarz Stali - Bartłomiej Poczobut (druga żółta kartka). Przez ostatnie trzy minuty podopieczni Daniela Myśliwca musieli grać w dziewięciu, ale na przebie spotkania nie miało to już wpływu.

0-1 Rafał Niziołek (23-karny)
1-1 Łukasz Góra (29)
2-1 Andreja Prokić (51)
3-1 Andreja Prokić (69)
4-1 Piotr Głowacki (77-karny)
4-2 Bartosz Guzdek (87)

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki, Damian Michalik (90. Kamil Pajnowski), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (76. Wiktor Kłos), Dawid Olejarka (75. Krzysztof Danielewicz), Andreja Prokić (83. Ramil Mustafajew), Patryk Małecki (90. Kacper Sadłocha).

Odra Opole: Artur Haluch - Mateusz Spychała, Piotr Żemło, Maksymilian Tkocz, Antoni Klimek (58. Jakub Szrek), Tomas Mikinic (65. Michal Klec), Rafał Niziołek, Maciej Urbańczyk (70. Mikołaj Łabojko), Mateusz Marzec, Konrad Nowak (58. Maciej Makuszewski), Dawid Czapliński (70. Bartosz Guzdek).

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Żółte kartki: Oleksy, Olejarka, Wolski, Poczobut, Polowiec - Urbańczyk, Czapliński, Żemło, Tkocz, Marzec.
Czerwone kartki: Franciszek Polowiec (72, druga żółta), Bartłomiej Poczobut (90+2, druga żółta).