2022-10-16 01:10:44

KKS Polonia Warszawa VS Miasto Szkła Krosno 4 kolejka 1 ligi kosz

Kibice zgromadzeni w Hali „koło” zobaczyli prawdziwy mecz koszykówki. Obie drużyny zdobywały punkt za punktem. Jeszcze na 6 min przed końcem koszykarze ze stolicy  prowadzili 1 punktem!

Mecz 4 kolejki 1 ligi kosza  rozpoczął lepiej dla koszykarzy ze stolicy, którzy dwoma pierwszymi akcjami zdobyli 5 punktów. Po ciężkim początku do głosu doszli goście. Wyrównana gra toczyła się przez całą pierwszą kwartę, która skończyła się wynikiem remisowym 20:20.

W drugiej kwarcie koszykarze Polonii zgubili rytm, i pozwolili odskoczyć gościom. Wygranie drugiej kwarty 13:19  pozwoliło na zejście do szatni z 6 punktami zaliczki. Pozostałe kwarty należały już do koszykarzy ze stolicy. Fenomenalne spisywał się Michał Kierlewicz, który nie dość ze rządził w środku parkietu to zdobył aż 22 punkty!  Warto zaznaczyć ze najlepszym koszykarzem Szkła Krosno był Klavs Dubults, który zdobył 16 punktów.  Ostatnia kwarta, to wojna nerwów dla obu ekip. Zwycięstwo ważyło się na szali aż do samego końca. Na 6 min przed końcem koszykarze ze stolicy prowadzili 1 punktem (61:60), ale potrafili się wznieść na wyżyny swoim umiejętności, zdominować rywala i wygrać to bardzo ważne spotkanie! Spotkanie zakończyło się wynikiem 83:71 ( 20:20 | 13:19 | 22:15 | 28:17).