2022-10-10 23:05:41

Klasa O Rzeszów: Strug wrócił na fotel lidera, a Resovia II wygrała szósty raz z rzędu [Podsumowanie 9. kolejki]

Za nami 9. kolejka rzeszowskiej okręgówki. Strug Tyczyn wrócił na fotel lidera, Sokół niespodziewanie przegrał ze Strumykiem Malawa w końcówce, a Resovia II wygrała szósty raz z rzędu i awansowała na pozycję wicelidera.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Strug Tyczyn

Strug Tyczyn pokonał Orła 2-0 i wrócił na fotel lidera. W pierwszej części tego spotkania gra toczyła się głównie w środku pola i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Wynik spotkania otworzył dopiero w 48. minucie Kamil Żuczek, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

Strug Tyczyn w 68. minucie podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się tym razem Łukasz Janik, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył głową i umieścił piłkę w bramce.

Sokół Sokołów Małopolski - Strumyk Malawa

Sokół nie zagościł długo na fotelu lidera. W ostatnim meczu gospodarze przegrali ze Strumykiem Malawa 1-2.

Sokół Sokołów Małopolski do 93. minuty prowadził i nic nie wskazywało na to, że nie zdobędzie w tym meczu nawet jednego punktu. Pierwszą bramkę ustrzelił Dominik Pietroński w 60. minucie i dał gospodarzom prowadzenie.

Pięć minut przed końcem tego spotkania na boisku pojawił się Patryk Nowak i po kilkunastu minutach został bohaterem tego meczu. W doliczonym czasie gry Adam Pilip dograł do Nowaka, a ten z bliskiej odległości trafił do bramki. Cztery minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk Nowak celnie uderzył głową i zapewnił Strumykowi trzy punkty.

Resovia II - Plantator Nienadówka

Rozpędzona Resovia wygrała szósty raz z rzędu i zagościła na drugim miejscu w ligowej tabeli. Rzeszowianie tym razem pokonali Plantator Nienadówka aż 6-0.

Od początku przeważali gospodarze i w 40. minucie Jakub Maćkowiak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Cztery minuty po zmianie stron ten sam zawodnik popisał się świetnym uderzeniem z okolicy 18. metra i podwyższył na 2-0. 68. minuta i kolejny raz w akcji Maćkowiak, tym razem zagrał do Dawida Pieniążka, a ten wbił piłkę do pustej bramki.

Resovia z każdą minutą coraz bardziej się nakręcała i w 73. minucie było już 4-0, a tym razem bramkarza rywali pokonał Mateusz Bielenda. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się jeszcze Mikołaj Modrzejewski, a chwilę później Mateusz Zięba zagrał wzdłuż bramki, a goście zapisali na swoim koncie samobója.

KS Zaczernie - Włókniarz Rakszawa

KS Zaczernie przerwał zwycięską serię Włókniarza Rakszawa i zwyciężył 3-1.

Na prowadzenie jednak najpierw wyszli goście, a wynik spotkania otworzył już w 3. minucie Mikołaj Wania. Przed przerwą do wyrównania doprowadził Hubert Put i pierwsza odsłona tego meczu zakończyła się remisem.

Po zmianie stron KS Zaczernie przejął inicjatywę i w 66.  minucie Stefan Krężel dał gospodarzom prowadzenie, a wynik tego meczu ustalił Jakub Sroka w 90. minucie.

Iskra Zgłobień - Grodziszczanka Grodzisko Dolne

W starciu beniaminków padło aż sześć goli. Ostatecznie lepsza okazała się Iskra i wygrała 4-2. Dla gospodarzy bramki zdobyli Maciej Wilk, Sebastian Sitek i Mariusz Różnowski. Dla Grodziszczanki dublet ustrzelił Kazimierz Leja, a pechowo piłkę do własnej bramki skierował Kacper Konieczny.

Błażowianka Błażowa - Sawa Sonina

Znakomicie spisująca się w ostatnim czasie Błażowianka podtrzymała zwycięską passę i jedną bramką pokonała Sawę Sonina.

Na bramki w tym meczu musieliśmy czekać aż do 89. minuty, dopiero wtedy wynik spotkania otworzył Dominik Grzebyk i zapewnił gospodarzom trzy punkty.

Leśna Wólka Podleśna - KS Przybyszówka

Cenne trzy punkty dopisała Leśna Wólka Podleśna. Miejscowi pokonali KS Przybyszówka 4-1. Dla piłkarzy z Przybyszówki była to czwarta ligowa porażka z rzędu.

W 14. minucie to jednak goście wyszli na prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Adrian Chwałka. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Janda. Po zmianie stron znakomitą skutecznością popisał się Piotr Janda i ustrzelił hat-tricka.

LKS Wola Dalsza - Jedność Niechobrz

LKS Wola Dalsza plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. W ostatniej kolejce zdecydowanie lepsza okazała się Jedność Niechobrz i zwyciężyła 3-1.

Już w 15. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Dec i wprowadził Jedność na prowadzenie. Przed zakończeniem pierwszej połowy, piłkę w siatce umieścił Grzegorz Miś i doprowadził do wyrównania.

Kolejne bramki padły w samej końcówce tego meczu, najpierw na listę strzelców wpisał się Jakub Borowiec w 85. minucie, a w doliczonym czasie gry Gniewomir Bryk podwyższył na 3-1.