2022-10-02 15:19:28

Asseco Resovia rozbiła Projekt Warszawa w pierwszym meczu sezonu

Siatkarze Asseco Resovii nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia sezonu. "Pasiaki" w trzech setach pewnie pokonały Projekt Warszawa. MVP spotkania został wybrany Jakub Kochanowski.

Pierwszy set to pełna dominacja siatkarzy z Rzeszowa. Efektowne bloki i skuteczne zagrywki najlepiej obrazują pierwszą partię. Asy serwisowe Klemena Cebulja pozwoliły gospodarzom odskoczyć na kilka punktów. Drużyna z Warszawy była kompletnie bezradna. Świetnie na siatce spisywał się również Jakub Kochanowski, który w pierwszym secie zablokował rywali sześciokrotnie. W pewnym momencie miejscowi prowadzili już 18-10.

Rzeszowianie w końcówce pierwszego seta świetnie grali również w obronie. Kolejną dobrą zagrywkę posłał również Klemen Cebulj i przewaga Asseco Resovii powiększała się. Set zakończył skuteczny blok Kochanowskiego na Nielsie Klapwijku i gospodarze spokojnie wygrali tę partię 25-12.

Na początku drugiego seta znów Asseco Resovia prezentowała się lepiej i wyszła na trzypunktowe prowdazenie 9-6, wtedy o przerwę poprosił trener przyjezdnych. Siatkarze z Warszawy nieco się przebudzili i skutecznie blokowali Macieja Muzaja i w końcu doprowadzili do remisu 16-16.

Chwilę później skutecznym blokiem i atakiem popisał się świetnie dysponowany w tym spotkaniu Klemen Cebulj i Rzeszowianie znów odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie. Ostatecznie Asseco Resovia wygrała drugą partię 25-21.

Trzeci set znów rozpoczął się od prowadzenia miejscowych, świetne zagrywki Jakuba Kochanowskiego dały Asseco Resovii prowadzenie 4-1. Drużyna z Warszawy próbowała odrabiać straty ale to wciąć gospodarze byli na prowadzeniu.

Pojedynczy blok Troya DeFalco potwierdził dominację miejscowych i było 17-12. W końcówce oba zespoły zepsuły kilka zagrywek. Ostatczenie trzeciego seta zakończył efektowny atak Jakub Kochanowskiego i Rzeszowianie wygrali 25-20.

Asseco Resovia - Projekt Warszawa 3-0 (25-12, 25-21, 25-20)

Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski, Thibault Rossard.

Projekt Warszawa: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kamil Baranek, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek - Niels Klapwijk, Mateusz Janikowski, Dawid Pawlun, Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk.