2022-09-17 18:10:39

Igloopol Dębica minimalnie gorszy w ligowym starciu ze Stalą II Rzeszów

Popularne “Morsy”, czyli Igloopol Dębica musiał uznać dziś wyższość rezerw Stali Rzeszów, które wykorzystały luki w obronie rywali z niewielką przewagą wygrały spotkanie 4.ligi podkarpackiej.

Igloopol Dębica podjął dziś na własnym terenie rezerwy Stali Rzeszów. “Morsy” podbudowane ostatnim zwycięstwem nad LKS-em Skołoszów podeszły do dzisiejszego spotkania z dużymi apetytami. To właśnie oni otworzyli wynik już w 6.minucie starcia. Po prawej stronie boiska Aleksander Drobot świetnie przymierzył z lewej nogi, nie dając tym samym szans bramkarzowi Stali

Prowadzenie gospodarzy utrzymywało się przez niemal całą pierwszą połowę meczu. Szczęście uśmiechnęło się do gości na cztery minuty przed przerwą.  Żółtą kartką ukarany został golkiper Igloopolu- Łukasz Psioda, a arbiter po groźnie wyglądającym faulu podyktował rzut karny. Pewnie wykonał go Victor Guedes i tym samym doprowadził do wyrównania.

Na więcej bramek trzeba było chwilę poczekać. Stuprocentowa okazja przydarzyła się w 81.minucie starcia. Między obrońcami ekipy dębiczan świetnie odnalazł się zawodnik Stali II Rzeszów- Paweł Ofiara, wykorzystał dobre podanie w pole karne i pewnym ruchem wpakował piłkę między słupki. Korzystny wynik dla podopiecznych Sławomira Szeligi utrzymał się do końca starcia i to oni wrócą do Rzeszowa z trzema punktami.

1-0 Aleksander Drobot (6)

1-1 Victor Guedes (41-rzut karny)

1-2 Paweł Ofiara (82)

Igloopol: Psioda, Cyran, Brzostowski, Mendalka, Wanat, Wiszyński, Tarała, Karol, Okoń Leśniak, Drobot.

Stal II: Raciniewski, Evertz, Guedes, Pereira Souto, Lorek, Opalski, Kaczor, Pawłowski, Ofiara, Garcia Ponce, Piotrowski.