2022-09-10 21:01:52

Lechia Sędziszów Małopolski pokonał na wyjeździe Koronę Rzeszów

Korona Rzeszów przegrała na własnym boisku z drużyną Lechii Sędziszów Małopolski 0-1 w meczu 7. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

W niedawno rozegranym starciu spadkowicza z III ligi z tegorocznym beniaminkiem lepszy okazał się zespół przyjezdnych. Mecz zdecydowanie odważniej zaczęła drużyna Lechii, która w pierwszej połowie na boisku przeważała. Zabrakło jednak konkretów w postaci bramki.

Druga część gry to już zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie. Po przerwie jednak to drużyna Korony stworzyła sobie lepsze sytuacje bramkowe. Zabrakło tylko skuteczności.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, sędzia tego spotkania podyktował rzut karny dla drużyny gości po faulu na Pyrdku. Jedenastkę w doliczonym czasie gry wykorzystał Jakub Lesiński!

Dla beniaminka z Sędziszowa Małopolskiego było to drugie zwycięstwo w trwającym sezonie. Co ciekawe, oba drużyna ta odniosła w meczach wyjazdowych. Korona Rzeszów przegrała już po raz czwarty i zajmuje obecnie 14 miejsce w tableli.

0-1 Lesiński (90+2-karny)

Korona Rzeszów: Pawlus- Konefał, Szluz (88. Podiachev), Daszyk, Chaverra (88. Tupalau), Frolov, Mazur, Lukanzu, Juśkiewicz (50. Bober), Pohorilyy, Reichel.

Lechia Sędziszów Małopolski: Ł. Ćwiczak - Am. Czółno, Lesiński, Świst, Al. Czółno. (84. Posłuszny), Ciemierkiewicz, Pyrdek, Frankiewicz, Wesołowski, Bęben (79. O. Ćwiczak), Jemioło (68. Potwora).

Sędziował: Tomasz Mazur (Stalowa Wola).
Żółte kartki: Konefał, Posłuszny.