2022-08-21 19:24:46

Stal Mielec nie dała rady Piastowi Gliwice. Gospodarze wygrali czterema bramkami

Stal Mielec nie będzie wspominać tego weekendu z przyjemnością. W dzisiejszym starciu na wyjeździe, podopieczni Adama Majewskiego ulegli Piastowi Gliwice 0-4 i wrócą do Mielca bez punktów.

Piast Gliwice zmierzył się dziś z PGE FKS Stalą Mielec w ramach ostatniego meczu 6.kolejki PKO BP Ekstraklasy. Już w drugiej minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Michał Chrapek chciał zagrać w pole karne do Damiana Kądziora, ale piłka nie doszła do adresata. Swoją okazję około dziesięć minut później mieli także nasi jedyni reprezentanci w ekstraklasie. Maciej Domański dośrodkowywał w pole karne Piasta, ale tam piłka trafiła wprost w ręce Frantiska Placha.

Na większe emocje trzeba było poczekać. Arkadiusz Pyrka zagrywał w pole karne Stali pod nogi Kamila Wilczka, ten oddał sytuacyjny strzał, ale Bartosz Mrozek świetnie interweniował. Mimo to, Wilczek spróbował ponownie- po dośrodkowaniu piłki w pole karne podopiecznych Adama Majewskiego jeden z graczy gospodarzy zagrał głową do napastnika, ten przyjął piłkę i wolejem otworzył wynik tego spotkania.

Kolejne trafienia przyszły w drugiej połowie i znacząco zmniejszyły szanse na poprawienie rezultatu dla ekipy z Mielca. W 51.minucie Grzegorz Tomasiewicz odebrał piłkę w środku pola, dograł do Wilczka, który po raz drugi bezbłędnie odnalazł drogę między słupki rywali. Ten zawodnik może zyskać miano bohatera tego meczu, bowiem tylko cztery minuty później skompletował hat-tricka, pogrążając jeszcze bardziej Stal w trudnej do wyjścia sytuacji. Dostał on idealne prostopadłe podanie, przyjął piłkę i umieścił ją obok skołowanego bramkarza gości.

Mielczanie próbowali pokazać chociaż cień dobrej dyspozycji - po zagraniu piłki w pole karne Piasta w kierunku Saida Hamulića,  ten nie zdołał jednak dopaść do futbolówki i akcja spaliła na panewce. Zła passa trwała w najlepsze. Mimo świetnych parad Mrozka, nie zdołał on zatrzymać Damiana Kądziora, który odnotował czwarte trafienie w dzisiejszym pojedynku dla gospodarzy po dobrym podaniu od  Chrapka. Przewaga gospodarzy utrzymała się do końca spotkania i to oni dopisują trzy “oczka” do swojego konta.

Za tydzień Stal Mielec zagra u siebie z Legią Warszawa.

1-0 Kamil Wilczek (23)

2-0 Kamil Wilczek (51)

3-0 Kamil Wilczek (55)

4-0 Damian Kądzior (73)

Piast: Plach, Mosór, Czerwiński, Chrapek, Wilczek, Tomasiewicz, Hateley, Reiner, Pyrka, Kądzior, Katranis.

Stal: Mrozek, Getinger, Barauskas, Matras, Wolski, Kasperkiewicz, Gerbowski, Wlazło, Domański, Hamulic, Lebedyński.