2022-08-12 20:00:00

Udana inauguracja Głogovii Głogów Małopolski! Zwycięstwo z Wólczanką Wólka Pełkińska

Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski udanie zainaugurowali sezon 2022/23. Podopieczni Kamila Kawy pewnie pokonali Wólczankę Wólka Pełkińska.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiała Głogovia Głogów Małopolski. Podopieczni Kamila Kawy stworzyli sobie więcej okazji bramkowych, choć Wólczanka Wólka Pełkińska także miała swoje sytuacje. Konkretniejsi byli jednak gospodarze, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Filip Czop.

Zespół z Głogowa Małopolskiego nie zamierzał się zatrzymywać i szybko rozpoczął poszukiwania trafienia numer dwa. Wólczanka dobrze jednak grała w defensywie, choć miała też okazje do wyrówania. Ostatecznie więcej trafień nie odnotowano i na przerwę w lepszych humorach schodziła Głogovia. Miejscowi tuż po przerwie podwyższyli na 2-0, a bramkę zdobył Czop.

Podopieczni Krzysztofa Jędrucha w kolejnych minutach starali się nawiązać walkę z Głogovią, która w sezonie 2021/22 była czołowym zespołem 4 ligi podkarpackiej. Ekipa z Głogowa Małopolskiego tego dnia była jednak zdecydowanie lepsza i w końcówce podwyższyła na 3-0, a do siatki trafił Tomasz Płonka.

Głogovia Głogów Małopolski - Wólczanka Wólka Pełkińska 3-0 (1-0)

1-0 Filip Czop (21)
2-0 Filip Czop (46)
3-0 Tomasz Płonka (90)