2022-06-12 19:50:29

Wisła Sandomierz pewnie rozprawiła się z Wólczanką Wólka Pełkińska

Za nami mecz, w którym zmierzyły się dwie drużyny, których w przyszłym sezonie  nie zobaczymy już w 3 lidze. Wisła Sandomierz lepiej radziła sobie w ofensywie i ostatecznie pokonała Wólczankę 2-0

Od początku tego spotkania Wisła lepiej radziła sobie na boisku i szybko to potwierdziła. W 10. minucie Szymon Jarosz. po rzucie rożnym dla Wólki przejął piłkę i ruszył na bramkę rywali. Mimo asysty obrońcy gości, pewnym strzałem pokonał bramkarza i wyprowadził Wisłę na prowadzenie.

Po zmianie stron gospodarze nadal atakowali i w 58. minucie Grzegorz Ochwat wykorzystał kuriozalne zachowanie obrońców Wólki i strzałem głową przelobował bramkarza rywali. Wisła wyszła już na dwubramkowe prowadzenie.

W 60. minucie do walki włączyli się również przyjezdni i mieli znakomitą okazję, aby zdobyć kontaktową bramkę. W polu karnym faulowany był Jakub Lorek i sędzia musiał podyktować rzut karny. Krzysztof Pietluch uderzył z jedenastu metrów, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Wisły i nie pozwolił wpaść piłce do bramki.

1-0 Szymon Jarosz (10)
2-0 Grzegorz Ochwat (58)