2022-06-05 20:55:00

Orzeł Przeworsk nie zamierza się żegnać z 4 ligą podkarpacką! Pewne zwycięstwo z Wisłokiem Wiśniowa

Piłkarze Orła Przeworsk nie rezygnują z walki o 4 ligę. Podopieczni Patryka Brody w niedzielę pewnie pokonali na wyjeździe Wisłok Wiśniowa.

Dla obu ekipy był to niezwykle ważny mecz, bowiem zarówno Orzeł Przeworsk jak i Wisłok Wiśniowa walczą o utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej. W lepszej sytuacji byli podopieczni Grzegorza Sitka. Od początku jednak lepiej prezentowali się goście, którzy stworzyli sobie więcej okazji bramkowych i częściej byli przy piłce.

Kibice w Wiśniowej oglądali niezłe zawody, jednak konkretniejszy był Orzeł, który w 8. minucie objął prowadzenie, a bramkę zdobył Bartłomiej Buczek. Podrażniony Wisłok w kolejnych minutach próbował nawiązać walkę z ekipą przyjezdnych. Przeworszczanie dobrze jednak prezentowali się w defensywie i na przerwę schodzili w lepszych nastrojach.

Orzeł po zmianie stron był konkretniejszy i w 55. minucie podwyższył na 0-2, a ponownie do siatki trafił Buczek. Przeworszczanie nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka niezłych okazji. Skutecznością błysnął popularny "Buczo" który skompletował hat-tricka. Sytuacja Wisłoka była coraz trudniejsza.

Zespół z Wiśniowej w 80. minucie zmniejszył straty i zdobył gola na 1-3, a jego autorem był Jakub Zięba. Przyjezdni w kolejnych mintuach stworzyli sobie jeszcze kilka niezłych okazji, a jedną z nich udało się wykorzystać. Buczek w doliczonym czasie gry zagrał do Dawida Stypy, a ten nie dał szans Dawidowi Kaszubie.

0-1 Bartłomiej Buczek (8)
0-2 Bartłomiej Buczek (55)
0-3 Bartłomiej Buczek (78)
1-3 Jakub Zięba (80)
1-4 Dawid Stypa (90)

Wisłok Wiśniowa: Kaszuba - Zięba, Złamaniec (71. Boduch), Nowak (80. Gil), Cetnarski, M. Szymański (28. Białogłowicz), B. Szymański, Kasperkowicz, Maik, Krok, Kovtok

Orzeł Przeworsk: Makowski – Kowal, Salwach, Domoń, Broda – Kruk (67. Kocur), Obłoza, Lech (77. Wilk), Flis (82. Fluda) – Czyrny (70. Stypa), Buczek

Żółte kartki: Boduch - Salwach, Obłoza