2022-05-14 15:25:00

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Unią Tarnów i spadła do 4 ligi podkarpackiej

To bardzo smutny dzień dla fanów Wólczanki Wólka Pełkińska. Zespół z Podkarpacia przegrał dziś na wyjeździe z Unią Tarnów i stracił szansę na utrzymanie w 3 lidze gr. IV.

Wólczanka Wólka Pełkińska straciła szansę na utrzymanie w 3 lidze gr. IV i w sezonie 2022/23 zagra w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Ryszarda Kuźmy jednak ambitnie podeszli do meczu z Unią Tarnów i na tle wyżej notowanego rywala chcieli pokazać się z dobrej strony. Miejscowi jednak bylii konkretniejsi i w 18. minucie objęli prowadzenie, za sprawą Viktora Putina.

Zespół z Podkarpacia ani myślał jednak się tym przejmować i szybko ruszył do odrabiania strat. Popularne "Jaskółki" starały się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, choć zespół z Wólki Pełkińskiej bardzo chciał wyrównać. To udało mu się w 35. minucie, a piłkę w siatce umieścił Jonathan Longe Diumasumbu.

Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka i taka też właśnie była. Oba zespoły miały swoje okazje, ale ostatecznie do przerwy więcej goli nie padło. Po zmianie stron, Wólczanka nadal walczyła, jednak brakowało konkretów. Te natomiast były po stronie Unii, która w 64. minucie strzeliła gola na 2-1, a jego autorem był Artur Biały.

Wólczanka w kolejnych minutach postawiła wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę chciała uratować chociażby punkt. Tarnowianie jednak dobrze prezentowali się w defensywie i dowieźli prowadzenie do końca. Zespół z Wólki Pełkińskiej po meczu nie miał najlepszych humorów, bowiem porażka oznacza spadek do 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Viktor Putin (18)
1-1 Jonathan Longe Diumasumbu (35)
2-1 Artur Biały (64)