2022-05-01 20:09:36

Ekoball Stal Sanok lepsza od MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne. Zadecydował gol w 89. minucie

Piłkarze MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne niestety znów musieli pogodzić się z porażką... (fot. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne / facebook)
Ekoball Stal Sanok pokonała MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 1-0. Decydujący gol w tym spotkaniu padł na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Pojedynek ten był niezwykle ważny dla obydwu zespołów w kontekście walki o utrzymanie. Egzamin lepiej zdali gracze Ekoball Stali Sanok, którzy dzięki bramce w 89. minucie spotkania zaksięgowali komplet punktów i oddalili się od strefy spadkowej.

Zespół z Ustrzyk Dolnych niestety przegraÅ‚ po raz piÄ…ty w ostatnich siedmiu meczach i jest w coraz trudniejszej sytuacji. BiorÄ…c pod uwagÄ™ fakt, że z III ligi spadnie najprawdopodobniej Wólczanka Wólka PeÅ‚kiÅ„ska, a poważnie zagrożona jest także Korona Rzeszów, zespoÅ‚owi z Bieszczadów bardzo ciężko bÄ™dzie uniknąć degradacji.

Wracając jednak do pojedynku w Sanoku - decydująca bramka padła w 89. minucie. Długie podanie z prawej strony otrzymał Piotr Lorenc, który najpierw wygrał powietrzny pojedynek z jednym z obrońców, a później nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i trafił do siatki.

W doliczonym czasie gry mogło być 2-0, ale Jędrzej Pilch w ostatniej chwili zatrzymał jednego z zawodników Stali Sanok, który wychodził na czystą pozycję. Na nieszczęście dla gości zrobił to nieprzepisowo i za ten faul otrzymał czerwony kartonik. Faul miał miejsce tuż przed polem karnym, ale gospodarzom nie udało się zamienić rzutu wolnego na bramkę.

1-0 Piotr Lorenc (89)

Czerwona kartka: JÄ™drzej Pilch (90+2, faul taktyczny).