2022-04-23 17:54:18

Orzeł Przeworsk lepszy od wyżej notowanej Głogovii Głogów Małopolski

Orzeł Przeworsk pokonał na wyjeździe zajmującą wyższe miejsce w tabeli-  Głogovię Głogów Małopolski. Chociaż to gospodarze pierwsi zdobyli gola, Orzeł zmobilizował się odrabiając stratę i wyprowadzając zespół na zwycięską ścieżkę.

Pierwsza połowa przebiegała z korzyścią dla wyżej notowanej drużyny. W 34. minucie napastnik Głogovii Głogów Małopolski -Arkadiusz Gil ograł rywali i wpakował piłkę do siatki na 1-0. Do końca tej części spotkania wynik pozostał niezmienny.

Orzeł Przeworsk wyszedł jednak na drugą połowę podbudowany. Świadczy o tym wyrównująca bramka Dawida Czyrnego w 61. minucie, która sprawiła, że walka rozpoczęła się od początku. Goście nabrali wiatru w żagle i poszli za ciosem. Jedenaście minut później ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn i wyprowadził  zespół z Przeworska na wygraną pozycję.

Taka sytuacja utrzymała się do końcowego gwizdka i Orzeł może cieszyć się pozytywnym rezultatem, a przede wszystkim tym, że to kolejna wygrana z rzędu.

1-0 Arkadiusz Gil (34)

1-1 Dawid Czyrny (61)

2-1 Dawid Czyrny (72)

Głogovia: Lipka, Tetlak, Kloc, Hus, Kuca, Chamera, Pilecki, Płonka, Pałys-Rydzik, Pyrdek, Gil.