2022-04-09 18:14:07

Siarka Tarnobrzeg wyrwała zwycięstwo w Wólce Pełkińskiej

Mimo, że spotkanie Wólczanki Wólka Pełkińska z Siarką Tarnobrzeg wyglądało na bardzo wyrównane, z wygranej mogą cieszyć się zawodnicy gości. Ostateczny i zwycięski wynik ekipa Siarki ustanowiła w doliczonym czasie rozgrywki.

Pierwsza połowa wyglądała świetnie w wykonaniu Wólczanki Wólka Pełkińska. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie byli w stanie przez długi czas zagościć na dłużej niż kilka sekund na połowie gospodarzy. Sygnał ostrzegawczy już w 5. minucie wysłał Denys Dolinsky, który rozegrał w barwach Wólki pierwsze spotkanie, ale końcówkami palców przed utratą bramki ustrzegł Siarkę Maciej Kowal. Trener Ryszard Kuźma ustawił zastosował wysoki pressing, na który nie potrafili odpowiedzieć zawodnicy gości.

Po pierwszej połowie Wólczanka mogła żałować, że optyczna przewaga nie przełożyła się na bramkę Gospodarze mieli na to wiele okazji, jednak szczęście nie stało po ich stronie. Futbolówka przez dłuższy okres krążyła między jednym, a drugim polem karnym. Pierwszy gol padł jednak po akcji Siarki. Wygrany pojedynek odnotował Krzyszot Zawiślak przy linii końcowej, po którym posłał mocna piłkę wzdłuż bramki. Na wślizgu dopadł do niej Piotr Kwaśniewski.

Wólka Pełkińska zdołała jednak wyrównać na 1-1 w 81. minucie za sprawą Krzysztofa Pietlucha. Piłka odbiła się od obu słupków, aby ostatecznie znaleźć drogę do siatki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ekipa Siarki wzięła się do pracy i rzutem na taśmę ustrzeliła bramkę w doliczonym czasie gry. Gola dającego zwycięstwo zapisał sobie Paweł Mróz.

0-1 Piotr Kwaśniewski (50)
1-1 Krzysztof Pietluch (81)
1-2 Paweł Mróz (90+)