2022-04-01 20:04:37

Stal Mielec przegrywa na własnym stadionie z Cracovią 1-2

Po zmaganiach reprezentacyjnych na boisko powróciły drużyny PKO Ekstraklasy. 27. kolejka rozpoczęła się dziś w Mielcu, gdzie tamtejsza Stal zmierzyła się z Cracovią. Niestety, goście mimo gry w dziesiątkę w ostatniej fazie okazali się silniejsi, a ich defensywa trudna do przejścia.  Dobra końcówka mielczan dała nadzieję na odrobienie strat, jednak zabrakło na to czasu. Przeczytajcie podsumowanie tego starcia.

Mocne opady śniegu nie przeszkodziły w rozegraniu dzisiejszego spotkania. Sam początek meczu przyniósł dwie wrzutki w pole karne Stali Mielec, a następnie próbę szybkiego wyjścia mielczan do ofensywy, zakończone faulem Cracovii. W 6. minucie po raz pierwszy interwencją musiał popisać się bramkarz Stali, a strzelał Rivaldinho z ostrego kąta po prawej stronie pola karnego. Piłkarze Cracovii coraz bardziej napierali na obrońców gospodarzy. Ich starania opłacały się, bowiem w 12. minucie wynik otworzył Kamil Pestka. Akcję bramkową ekipy z Krakowa zapoczątkowało świetne zagranie Rivaldinho.  Pestka w ciężkich warunkach przyjął, a następnie uderzył celnie od słupka.

Szansy na swoją bramkę szukali także podopieczni Adama Majewskiego. Z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Dominik Steczyk, jednak ta próba była zbyt czytelna. Kwadrans przed końcem pierwszej części starcia, na boisku można było zaobserwować ciekawą sytuację. Po podyktowanym rzucie karnym dla Cracovii, piłka nie wpadła do siatki. Bramkarz gospodarzy, Damian Primel sięgnął futbolówki, jednak stanęła ona na linii bramkowej. Wykonujący “jedenastkę” Sergiu Hanca dopadł do piłki i wślizgiem wbił ją na 2-0. Przed gwizdkiem po raz kolejny próbował Steczyk zza pola karnego, lecz niecelnie.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy chcieli zbudować akcję podobnie jak przy pierwszej zdobytej bramce, lecz tym razem bezskutecznie. Stal próbowała rozgrywać piłkę, jednak przejście ze swojej połowy sprawia im trudność. Kilka chwil później mielczanie stworzyli sobie szansę na kontaktowego gola po rzucie wolnym z prawej strony pola karnego Cracovii. Głową w kierunku bramki krakowskiej strzelał Mateusz Żyro. Problemy między słupkami miał Lukas Hrosso, jednak ofensywa Stali nie wykorzystała tej okazji.

Publiczność w tej części spotkania dawała o sobie znać. Na krótką chwilę musiało być ono przerwane z powodu zbyt dużego zadymienia po odpaleniu rac. Po wznowieniu gry bohater pierwszej części spotkania, Kamil Pestka dokonał niebezpiecznego faulu na rywalu i otrzymał czerwoną kartkę. Od 78. minuty “Pasy” pozostały na boisku w dziesiątkę. Po tej sytuacji z rzutu wolnego próbował zaatakować gospodarz, jednak piłka wpadła w mur. W doliczonym czasie gry  po faulu i analizie VAR-u Stal Mielec otrzymała rzut karny, który celnie wykonał Maciej Domański. Jest to jego pierwsze trafienie w tym sezonie. Osłabienie i zlekceważenie rywala przez Cracovię spowodowało chęć odrabiania strat przez mielczan, jednak czasu było już byt mało...

0-1 Kamil Pestka (12)
0-2 Sergiu Hanca (34)
1-2 Maciej Domański (90+)

Stal Mielec: Primel – Getinger, Flis, Matras, Żyro – Granlund, Tomasiewicz – Kasperkiewicz, Steczyk, Zawada – Sitek
Cracovia: Hrosso – Rapa, Rodin, Ghita, Jablonsky – Myszor, Rasmussen, Knap, Pestka, Hanca – Rivaldinho