2022-03-13 18:12:00

Pięć goli przy Hetmańskiej! Stal Rzeszów oraz Sokół Ostróda stworzyli ciekawe widowisko

Piłkarze Stali Rzeszów oraz Sokoła Ostróda przy Hetmańskiej 69 stworzyli ciekawe widowisko. Ostateczenie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy przybliżyli się do awansu do Fortuna 1 ligi.

Stal Rzeszów od początku była stroną przeważającą. Zespół gopodarzy szybko przejął inicjatywę na murawie, ale niewiele z tego wynikało. Więcej konkretów natomiast było po stronie Sokoła Ostróda, który w 13. minucie objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Kamil Wojtyra. Podrażnieni gospodarze nie zamierzali tak tego zostawiać.

Podopieczni Daniela Myśliwca ruszyli do odrabiania strat. Stal jednak miała sporo problemów, a ponadto musiała grać w osłabieniu od 18. minuty, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Łukasz Góra. Sokół coraz bardziej się rozkręcał, a i mógł też prowadzić 2-0, jednak tym razem górą okazał się Wiktor Kaczorowski.

Gospodarze prezentowali się bardzo słabo i brakowało im pomysłu. Stal jednak wzięła się w garść i ruszyła do ataku, jednak do przerwy nie udało się jej doprowadzić do remisu. Rzeszowianie nie odpuszczali i w 49. minucie doprowadzili do remisu, a piłkę w siatce umieścił Damian Michalik, który nie dał szans golkiperowi Sokoła.

Częściej przy piłce w kolejnych minutach byli podopieczni Daniela Myśliwca, którzy za wszelką cenę chcieli wygrać. Brakowało jednak konkretów i nadal na tablicy wyników był remis 1-1. Stal nie odpuszczała i w 75. minucie objęłą prowadzenie. Andreja Prokić znalazł się w sytuacji sam na sam, a następnie umieścił piłkę w siatce.

Sokół z Rzeszowa nie chciał wracać z pustymi rękami. Goście bardzo dobrze prezentowali się na murawie i w 84. minucie ponownie był remis, a z gola cieszył się Sebastian Rogala. Radość ekipy z Ostródy nie trwała zbyt długo, bowiem po chwili Stal otrzymała rzut karny, a tego na gola zamienił Piotr Głowacki.

0-1 Kamil Wojtyra (13)
1-1 Damian Michalik (49)
2-1 Andreja Prokić (75)
2-2 Sebastian Rogala (84)
3-2 Piotr Głowacki (87-rzut karny)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Wrona, Głowacki, Poczobut, Danielewicz, Wolski, Michalik, Piątek (46. Kuc), Prokić

Sokół Ostróda: Kąkolewski – Klimek, Dowigiałło, Skórecki, Żyznowski (50. Słupski), Mysiorski (76. Rogala), Święty, Stępień (80. Dymerski), Wojtyra, Turek, Dzięcioł

Żółte kartki: Góra, Marczuk, Poczobut - Święty, Rogala, Skórecki

Czerwona kartka: Łukasz Góra (18-druga żółta)