2022-03-05 14:07:24

Adam Majewski, trener Stali Mielec: Będziemy pracować nad stałymi fragmentami gry

W piątek PGE FKS Stal Mielec wywalczyła cenny punkt w starciu z Jagiellonią Białystok. Remisowe spotkanie odbyło się w ramach 24. Kolejki PKO Ekstraklasy. Zobaczcie co po meczu powiedział trener mielczan, Adam Majewski.

Podsumowując spotkanie, Adam Majewski, szkoleniowiec Stali Mielec podkreśla- Patrząc na przebieg spotkania, jak kształtował się wynik, to remis jest sprawiedliwy. Po raz kolejny nasi zawodnicy i nasza drużyna pokazała charakter i to z czego słyniemy, czyli grę do końca. Udało się doprowadzić do remisu, ale ten mecz był nieco dziwny. Od 10-15 minuty spotkania osiągnęliśmy dużą przewagę i wydawało się, że kontrolujemy mecz, a zdobycie bramki przez nas jest kwestią czasu. Niestety, nie udało się. Po przerwie bramka po stałym fragmencie gry przeciwników wprowadziła nerwowość, co widać było w dalszej części spotkania. Wystąpiły niedokładności, proste straty, dlatego jest pewien niedosyt. Musimy częściej podejmować decyzje, co do zdobywania bramek. Kreujemy grę, mamy większe posiadanie piłki, ale brakuje sytuacji i skuteczności.

Jak trener ocenia stałe fragmenty gry, w szczególności rzuty rożne? Drużyna Stali miała ich w tym meczu całkiem sporo

-Było tych rzutów rożnych trochę. Nie wyglądały idealnie, ponieważ zawsze można je wykonywać lepiej. Mamy zawodników, którzy potrafią to dobrze zrobić. Natomiast, na początku spotkania mogliśmy prowadzić już po stałym fragmencie gry. Dalej będziemy nad tym pracować.