2022-03-04 20:01:00

Opłaciła się walka do końca! PGE FKS Stal Mielec zremisowała z Jagiellonią Białystok

Cenny punkt PGE FKS Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego na inaugurację 24. kolejki PKO Ekstraklasy, zremisowali z Jagiellonią Białystok.

Mecz doskonale mógł się zacząć dla Jagielloni Białystok, która pierwszą dogodną sytuację stworzyła sobie już w 2. minucie. Bojan Nastić wypatrzył Filipa Piszczka, który zdecydował się na strzał, ale piłka minęła bramkę. W kolejnych minutach do głosu doszła PGE FKS Stal Mielec, która kilkukrotnie zagroziła ekipie gości.

Podopieczni Adama Majewskiego w 6. minucie mogli objąć prowadzenie. Na strzał zdecydował się Maciej Domański, ale świetnie w bramce zachował się Zlatan Alomerović. Stal nie zatrzymywała się i stwarzała sobie kolejne okazje. Sposób na golkipera "Jagi" próbowali znaleźć Dominik Steczyk oraz Mateusz Matras, lecz bez powodzenia.

Niedługo po tym, okazję miała Jagiellonia. Błąd popełnił Rafał Strączek, ale jeszcze gorzej zachował się Martin Pospisil i nadal było 0-0. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Mocne wejście w drugą odsłonę zaliczyli goście, którzy w 48. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Miłosz Matysik.

Podrażniona Stal w kolejnych minutach starała się doprowadzić do wyrównania, jednak przyjezdni mądrze się bronili. Mielczanie nie dawali za wygraną i cały czas napierali. "Jaga" także miała swoje okazje. W 70. minucie mogło być już po meczu, ale bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Mystkowski.

Mielczanie nie odpuszczali i cały czas szukali okazji do doprowadzenia do remisu. Groźniejsza jednak była Jagiellonia, która stwarzała sobie więcej klarownych sytuacji. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i Stal w 90. minucie doprowadziła do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Konrad Wrzesiński, który wykorzystał dogranie Mateusza Matrasa.

0-1 Miłosz Matysik (48)
1-1 Konrad Wrzesiński (90)

PGE FKS Stal Mielec: Strączek – Żyro, Kasperkiewicz (81. Kort), Matras, Flis, Getinger – Sitek (87. Čorbadžijski), Tomasiewicz, Urbańczyk (72. Kłos), Domański (72. Wrzesiński) – Steczyk

Jagiellonia Białystok: Alomerovic – Přikryl, Pazdan, Matysik, Nastić – Romanczuk, Wojciechowski (86. Nalepa) – Pospisil (68. Wdowik), Cernych (73. Grigorjan), Mystkowski (86. Tabiś) – F. Piszczek (73. Trubeha)

Żółte kartki: Flis - Nastić, Cernych, Mystkowski, Matysik

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)