2022-03-01 21:12:00

Kompromitacja Wisły Kraków w Fortuna Pucharze Polski! Olimpia Grudziądz gra dalej

Kibice Wisły Kraków nie tak to sobie wyobrażali. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie dali rady trzecioligowej Olimpii Grudziądz, która wygrała w rzutach karnych i awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Mecz kapitalnie zaczął się dla Olimpii Grudziądz, która prowadzenie objęła w 2. minucie spotkania. Świetnie w polu karnym odnalazł się Jakub Bojas, który uderzył z ostrego kąta i zaskoczył Mikołaja Biegańskiego. Podrażniona Wisła Kraków nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat.

Podopieczni Jerzego Brzęczka przejęli inicjatywę i częściej byli przy piłce, jednak lider 3 ligi gr. II dobrze grał w defensywie. "Biała Gwiazda" nie zatrzymywała się i cały czas próbowała znaleźć sposób na zespół z Grudziądza, który skutecznie jednak odpierał ataki gości. Kibice nie mogli narzekać na nudę, bowiem cały czas coś się działo.

W drugiej odsłonie nadal oglądaliśmy bardzo ciekawe starcie, a okazje stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Z czasem jednak do głosu doszła Wisła, która za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. To jej się udało w 58. minucie. Prostopadłe podanie otrzymał Momo Cisse, który następnie płaskim uderzeniem pokonał Adriana Olszewskiego.

Wraz z upływem czasu gry, oglądaliśmy zacięte widowisko, a sytuacje bramkowe stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Mimo kilku niezłych okazji, ostatecznie więcej bramek nie padło, wobec czego konieczna była dogrywka. W tej również emocji nie brakowało, choć żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść.

Zwycięzcę musiały więc wyłonić rzuty karne, a te lepiej wykonywali gracze Olimpii Grudziądz, którzy ostatecznie wygralli 5-3. Dla zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego jest to historyczny sukces, bowiem ten po raz pierwszy zagra w półfinale Fortuna Pucharu Polski.

Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków 1-1 (1-0, 1-1), k. 5-3

1-0 Jakub Bojas (2)
1-1 Momo Cisse (58)

Rzuty karne: 1-0 Marcin Warcholak, 1-1 Maciej Sadlok, 2-1 Michał Cywiński, (2-1 Michal Škvarka - obroniony), 3-1 Krzysztof Wicki, 3-2 Marko Poletanović, 4-2 José Cabrera, 4-3 Enis Fazlagić, 5-3 Marko Zawada

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski - Filip Rzepka (78. Patryk Leszczyński), Błażej Klimek, Krzysztof Wicki, Adrian Karankiewicz, Marcin Warcholak - Hubert Antkowiak, Michał Cywiński, José Cabrera, Tomasz Kaczmarek (118. Jakub Nawrocki) - Jakub Bojas (58. Marko Zawada)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Dawid Szot, Joseph Colley, Maciej Sadlok, Matěj Hanousek - Mateusz Młyński (46. Piotr Starzyński), Enis Fazlagić, Nikola Kuveljić (75. Gieorgij Żukow), Luis Fernández (103. Marko Poletanović), Dor Hugi (90. Michal Škvarka) - Jan Kliment (46. Momo Cisse)

Żółte kartki: Kaczmarek, Warcholak - Młyński, Cissé, Fernández, Colley, Szot

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)