2022-02-26 20:17:00

Apklan Resovia przegrała z Puszczą Niepołomice na inaugurację piłkarskiej wiosny

Apklan Resovia przegrała swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Rzeszowianie ulegli na wyjeździe Puszczy Niepołomice 0-1.

Apklan Resovia rozpoczęła dziś rundę wiosenną. Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Było sporo fauli i tym samym rzutów wolnych, których jednak nie udało się zamienić na bramkę. Skuteczność obu ekip była na bardzo słabym poziomie i pierwsza partia zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kwadrans po przerwie rzeszowianie próbowali przejąć inicjatywe i ruszyli do ataku, jednak nadal nie udało im się zaskoczyć dobrze przygotowanych przeciwników z Niepołomic. Groźna sytuacja pojawiła się w 49. minucie, gdzie z około 5 metrów zawodnik puszczy uderzył tuż obok słupka.

Po nerwowej i szarpanej grze Bartłomiej Eizenchart faulował w polu karnym. Gracz "Pasiaków" został ukarany żółtą kartką, a arbiter wskazał na "wapno". W 80. minucie "jedenastkę" wykorzystał Erik Cikos i Puszcza Niepołomice wyszła na prowadzenie. Rzeszowianie nie zdołali już odpowiedzieć i w pierwszym meczu rundy wiosennej odnieśli porażkę.

1-0 Erik Cikos (80-rzut karny)

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Cikos, Sołowiej, Kościelny, Bartosz (89. Aftyka), Stępień, Tomalski, Serafin, Kidrić, Hajda (89. Mroziński), Thiakane (63. Pięczek)

Apklan Resovia: Pindroch – Eizenchart (88. Pietraszkiewicz), Kubowicz, Komor, Jaroch, Mikulec (70. Antonik), Mróz, Soljić, Strózik (88. Adamski), Wojciechowski (70. Hilbrycht), Wróbel

Żółte kartki: Serafin, Kościelny - Komor, Eizenchart

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)