2022-02-18 22:25:00

Pech PGE FKS Stali Mielec! Pogoń Szczecin rzutem na taśmę wygrała przy Solskiego 1

Okropne humory po dzisiejszym meczu mają gracze PGE FKS Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego już witali się z gąską, jednak w samej końcówcw Wahan Biczachczjan zapewnił zwycięstwo Pogoni Szczecin.

Mecz od początku był wyrównany, a oba zespoły starały się stwarzać sobie okazje. Tych jednak było jak na lekarstwo, choć kibice nie mogli narzekać na nudę. PGE FKS Stal Mielec nie przestraszyła się wyżej notowanego rywala, który z czasem zaczął się rozkręcać. Pogoń Szczecin w 11. minucie mogła objąć prowadzenie. Michał Kucharczyk wypatrzył Kamila Grosickiego, ale ten przestrzelił.

Podopieczni Adama Majewskiego bardzo dobrze prezentowali się na murawie i skutecznie odpierali ataki gości. "Portowcy" nie odpuszczali i w 19. minucie mieli kolejną niezłą okazję. Tym razem uderzał Kucharczyk, ale strzelił obok słupka. Z czasem jednak mecz się wyrównał, ale kibice na nude nie mogli narzekać.

Oba zespoły starały się stwarzać sytuacje bramkowe, jednak ostatecznie do przerwy było 0-0. W drugiej odsłonie nadal więcej z gry miała Pogoń, ale brakowało konkretów. Dobre zawody rozgrywał Rafał Strączek, który w 52. minucie udanie interweniował po strzale Igora Łasickiego. Chwilę później do głosu doszła Stal.

Nasz jedyny przedstawiciel w PKO Ekstraklasie nie poddawał się i cały czas szukał okazji zdobycia bramki na 1-0. Częściej jednak atakowała Pogoń, która w 77. minucie mogła objąć prowadzenie, ale czujny w obronie był Mateusz Zyro. Stal powoli witała się z gąską, jednak ostatecznie nie udało jej się dowieźć remisu. W samej końcówce spotkania gola dla ekipy ze Szczecina zdobył Wahan Biczachczjan i to goście cieszyli się z wygranej.

0-1 Wahan Biczachczjan (90)

PGE FKS Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Čorbadžijski, Kasperkiewicz, Żyro – Sitek, Tomasiewicz (86. Granlund), Matras, Domański (74. Kort) – Szczutowski (46. Wrzesiński)

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Łasicki, Zech (44. Stolarski), Mata – D. Dąbrowski, Łęgowski (90. Mariusz Fornalczyk) – Kowalczyk (76. Biczachczjan), Kucharczyk (90. Kurzawa), Grosicki – Zahović (76. Silva)

Żółte kartki: Kasperkiewicz - Kowalczyk, Dąbrowski

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)