2021-09-25 20:09:00

Karpaty Krosno pewnie ograły na wyjeździe Błękitnych Ropczyce

Karpaty Krosno pewnie pokonały Błękitnych Ropczyce. (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Błękitnych Ropczyce na wyjeździe. Dwubramkowe zwycięstwo to najniższy wymiar kary.

Karpaty Krosno od początku meczu osiągnęły dużą przewagę w starciu z Błękitnymi Ropczyce. Jednak ponownie podopieczni Dariusza Liany byli bardzo nieskuteczni. Dopiero po niespełna pół godzinie gry Tomasz Płonka wpisał się na listę strzelców. Napastnik krośnian wykorzystał wrzutkę Grzegorza Gawle z bocznego sektoru boiska.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ciągle atakowali goście. W 78. minucie Dawid Król prostopadłym podaniem uruchomił Lucjana Frydrycha, a ten drugi ustalił wynik meczu na 2-0. Gospodarze ani razu nie zagrozili bramce krośnian w tym spotkaniu.

- Byliśmy zdecydowanie lepsi. Strzeliliśmy dwie bramki, a mogliśmy co najmniej siedem. Gospodarze ani razu nam nie zagrozili. Gospodarz naszego obiektu nie musi po tym meczu prać stroju bramkarskiego, bo Mateusz Krawczyk nie był zmuszony do żadnej interwencji - powiedział nam z uśmiechem Łukasz Zych, dyrektor sportowy Karpat Krosno.

0-1 Tomasz Płonka (28)
0-2 Lucjan Frydrych (78)