2021-09-18 18:17:00

Siarka Tarnobrzeg zatrzymana w Świdniku. Tylko remis z Avią

Siarka Tarnobrzeg zremisowała trzeci mecz z rzędu. (fot. Kuba Noworól)
Siarka Tarnobrzeg zatrzymana w Świdniku. Gole Krzysztofa Zawiślaka i Marcina Stefanika w pierwszej połowie wystarczyły do remisu z miejscową Avią.

W spotkaniu 9. kolejki III Ligi gr. IV Avia Świdnik podejmowała jedyną niepokonaną ekipę w tym sezonie, Siarkę Tarnobrzeg. Gospodarze chcieli powiększyć swoją przewagę nad drużynami będącymi w strefie spadkowej. Z kolei dla podopiecznych Sławomira Majaka była to okazja do umocnienia się na czele ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 8. minucie uderzenie z dystansu Bartosza Sulkowskiego z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Andrzej Sobieszczyk. Bramkarz Avii zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki po niecałych 60 sekundach. Dośrodkowanie z narożnika boiska wykorzystał Krzysztof Zawiślak, który z bliskiej odległości uderzeniem głową wyprowadził gości na prowadzenie.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, efektem czego były żółte kartki dla piłkarzy gości, a także kilka stałych fragmentów gry. Po jednym z nich, do wyrównania doprowadził Wojciech Białek, który precyzyjnym strzałem w 27 minucie, pokonał Piotra Pietrygę. Riposta przyjezdnych była niemal natychmiastowa. W 31. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul w polu karnym gospodarzy. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Marcin Stefanik.

Stracona bramka nie załamała gospodarzy, którzy szybko chcieli zniwelować straty. Próbował Mateusz Kompanicki, jego strzał z 35. minuty poszybował jednak nad poprzeczkę bramki tarnobrzeżan. Z podobnym skutkiem chwilę później uderzał Bartłomiej Poleszak. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z boiska usunięty został Dawid Bałdyga, który w niegroźnej sytuacji sfaulował jednego z obrońców Avii.

Początek drugiej odsłony to mocne uderzenie ze strony miejscowych, którzy błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze. Już w 47. minucie padła bramka na 2-2 a jej strzelcem, okazał się aktywny w tym spotkaniu Bartłomiej Poleszak. Rozochoceni takim obrotem sprawy gospodarze, poszli za ciosem i byli blisko wyjścia na prowadzenie po godzinie gry, kiedy to szarżującego Tomasza Zająca powstrzymał bramkarz gości.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Siarki, uderzenie z 78. minuty nie mogło jednak zaskoczyć Sobieszczyka. Końcówka spotkania to rozważna gra przyjezdnych, którzy skutecznie rozbijali ataki gospodarzy i nie dopuszczali do zagrożenia pod bramką Pietrygi.

0-1 Krzysztof Zawiślak (9)
1-1 Wojciech Białek (27)
1-2 Marcin Stefanik (31-rzut karny)
2-2 Bartłomiej Poleszak (47)