2021-08-18 23:37:00

Błękitni Ropczyce minimalnie lepsi od Legionu Pilzno

Piłkarze Błękitnych Ropczyce mają powody do radości. Podopieczni Rafała Ormiańskiego pokonali u siebie Legion Pilno i tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22.

Oba zespoły nie miały najlepszych nastrojów po inauguracji sezonu i w środowe popołudnie chciały wygrać. Sam mecz od początku był wyrównany, a klarownych okazji było jak na lekarstwo. Widać jednak było, że wygrać chcieli zarówno Błękitni Ropczyce jak i Legion Pilzno. Do przerwy jednak goli nieodnotowano.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy bardzp wyrównane starcie. Okazje do zdobycia bramki były i po jednej z nich Błękitni wyszli na prowadzenie. Miało to miejsce w 77. minucie, a w zamieszaniu w "szesnastce" najlepiej zachował się Bartosz Waszczuk. Legion nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat.

Końcówka spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie, bowiem miejscowi nie chcieli się zadowalać jednobramkowym prowadzeniem, a ekipa z Pilzna chciałą doprowadzić do wyrównania. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje szanse, jednak przede wszystkim brakło konkretów i po ostatnim gwizdku lepsze humory miał zespół Błękitnych.

1-0 Bartosz Waszczuk (77)