2021-08-14 22:31:00

Wólczanka Wólka Pełkińska nie dała rady Chełmiance Chełm

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska w nienajlepszych humorach wrócili z Chełma. Miejscowa Chełmianka nie dała szans podkarpackiej ekipie, którą pokonała 3-1.

Lepiej od początku prezentowała się Chełmianka Chełm, która częściej była przy piłce i śmiało atakowała. Niewiele z tego jednak wynikało, bowiem Wólczanka Wólka Pełkińska dobrze grała w defensywie. Gospodarze jednak nie zatrzymywali się i w 28. minucie w końcu dopięli swego. Bramkę zdobył Adrian Dziubiński, który znalazł sposób na Bartosza Wierzchowskiego.

"Biało-zieloni" dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Wólczanka starała się utrudnić zadanie miejscowym i całkiem nieźle jej to wychodziło. Ekipa z Wólki Pełkińskiej także miała swoje sytacje, ale konkretniejsza była Chełmianka. Gospodarze w 44. minucie podwyższyli na 2-0, do siatki trafił Ezana Kahsay.

Podopieczni Marcina Wołowca grali bardzo ambitnie i tuż przed przerwą udało im się złapać kontakt, za sprawą Rusłana Marushki. W drugiej odsłonie "czarno-czerwoni" częściej byli przy piłce i atakowali, ale nie zdołali znaleźć sposobu na defensywę Chełmianki. Miejscowi zaś spokojnie wyczekiwali swoich okazji.

Wólczanka w sobotę dwoiła się i troiła, jednak na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, to zespół z Chełma podwyższył prowadzenie. Piłkę otrzymał Paweł Myśliwiecki, który następnie pokonał golkipera przyjezdnych. Podkarpacki zespół próbował jeszcze zmniejszyć straty, ale ostatecznie to "biało-zieloni" cieszyli się z kompletu oczek.

1-0 Adrian Dziubiński (28)
2-0 Ezana Kahsay (44)
2-1 Ruslan Marushka (45)
3-1 Paweł Myśliwiecki (87)