2021-08-07 19:12:39

Stal Stalowa Wola wygrała z Avią Świdnik. Zwycięstwo na początek!

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali 1-0 w wyjazdowym pojedynku z Avią Świdnik na inaugurację rozgrywek 3 ligi grupy IV. Zwycięskiego gol dla "Stalówki" padł po rzucie rożnym.

Podopieczni Rolanda Thomasa sezon rozpoczęli od wygranej na bardzo trudnym terenie. Avia Świdnik do lat plasuje się w czołówce rozgrywek i nie inaczej będzie zapewne w tym sezonie.

W Świdniku od pierwszych minut przeważała "Stalówka". Już w 17. minucie pięknym uderzeniem popisał się Szymon Jopek, a jego uderzenie zatrzymało się na spojeniu słupka z poprzeczką. Później zza pola karnego uderzał jeszcze Krystian Żelisko, ale na posterunku był golkiper gospodarzy.

Odbierz zakład bez ryzyka do 600 zł - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Pod koniec pierwszej gry gra się nieco zaostrzyła. Gracze Avii Świdnik mieli kilka rzutów rożnych i próbowali uderzać z dystansu, ale nie przyniosło to efektów. Do przerwy goli nie było.

Po zmianie stron na boisku pojawił się debiutujący w Stali Stalowa Wola Kamil Radulj i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, bo to właśnie on niedługo później mocno przyczynił się do gola dla gości. Zrobił to w stylu do jakiego przyzwyczaił kibiców, czyli z rzutu wolnego. Kamilowi Raduljemu niefortunną interwencją mocno pomógł bramkarz Andrzej Sobieszczyk na którego konto ostatecznie został zapisany gol. Od 53. minuty "Stalówka" prowadziła 1-0.

Dobrą okazję na wyrównanie miał kilka minut później Łukasz Najda, ale na posterunku był Mikołaj Smyłek, który zdołał wybronić strzał.

W końcówce zaatakować próbowała jeszcze Avia Świdnik, ale bez wyraźnego pomysłu nie potrafili przebić się przez dobrze ułożoną defensywę gości.

Dla Stali Stalowa Wola okazje mieli jeszcze Kamil Radulj (z rzutu wolnego), Jakub Persak (uderzenie głową po rogu) i Krystian Żelisko (strzał z dystansu), ale za każdym razem górą był bramkarz gospodarzy. Najważniejsze jednak, że udało się zwyciężyć i dobrze rozpocząć sezon w który fani "Stalówki" nie biorą pod uwagę innego scenariusza niż awans.

0-1 Andrzej Sobieszczyk (53-samobójcza)