2021-05-19 21:14:56

Czarni Jasło wygrali w Ropczycach. Zwycięski gol Patryka Fryca

Czarni Jasło wygrali na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce 2-1 i zrobili ważny krok w kierunku utrzymania w gronie czwartoligowców.

Pojedynek w Ropczycach był niezwykle ważny dla obydwu drużyn w kontekście walki o utrzymanie. Przypomnijmy, że w tym sezonie z 4 ligi podkarpackiej spadnie co najmniej sześć zespółów, więc zarówno Błękitni Ropczyce, jak i Czarni Jasło, są realne zagrożone degradacją. Tym bardziej, że na boiskach III ligi słabo radzi sobie KS Wiązownica, który może poszerzyć grono spadkowiczów z czwartej ligi.

Dziś mały kroczek w kierunku pozostania w gronie czwartoligowców zrobili jaślanie zwyciężając na terenie rywali 2-1. Zespół z Jasła wciąż wprawdzie znajduje się w strefie spadkowej, ale kolejne dwie drużyny przed nimi mają tylko o dwa "oczka" więcej.

Gracze Czarnych Jasło wyszli na prowadzenie w 18. minucie spotkania po trafieniu Pawła Remuta. Niestety dla nich niespełna kwadrans później do wyrównania doprowadzi Huber Siepierski i do przerwy Błękitni remisowali z Czarnymi 1-1.

W drugiej połowie obydwa zespoły miały kilka okazji, ale to goście okazali się bardziej skuteczni. Autorem zwycięskiego trafienia był doświadczony Patryk Fryc, który wpisał się na listę strzelców na 15 minut przed końcem spotkania zapewniają Czarnym Jasło ostateczne zwycięstwo i niezwykle istotny komplet punktów.

0-1 Paweł Remut (18)
1-1 Hubert Siepierski (34)
1-2 Patryk Fryc (75)