2012-06-09 22:45:09

Euro 2012: Niemcy lepsi od Portugalii. Mario Gomez strzelcem

Piłkarze reprezentacji Niemiec pokonali Portugalię 1-0 w meczu grupy B Euro 2012. Zwycięską bramkę zdobył Mario Gomez.

Pierwsza połowa pojedynku była bardzo wyrównana. Żadne z zespołów jednak nie potrafił znaleźc drogi do siatki rywali.

Najlepszą okazję dla Niemców miał Lukas Podolski. Portugalczycy mogli prowadzić po strzale Pepe, ale jego uderzenie odbiło się od poprzeczki i na linii bramkowej.

Zwycięska akcja meczu miała miejsce w 72. minucie meczu. Precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Khedira, a piłkę do siatki głową skierował Mario Gomez.

Portugalczycy mieli jeszcze okazje do wyrównania. W 84. minucie w poprzeczkę trafił Nani, a na dwie minuty przed końcem z kilku metrów do siatki nie trafił Silvestre Varela.

NIEMCY - PORTUGALIA 1-0 (0-0)
Bramka: Gomez (72)

Niemcy: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Mueller (90. Bender), Oezil (87. Kroos), Podolski - Gomez (80. Klose)

Portugalia: Patricio - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (80. Varela), Veloso, Moutinho - Nani, Postiga (70. Oliveira), Ronaldo

Sędziował: Stephane Lannoy (Francja). Żółte kartki: Badstuber, Boateng - Postiga, Coentrao. Widzów: ok. 30 tys.