2012-06-09 10:23:48

Euro 2012: Rosja - Czechy 4-1. Mocny początek "Sbornej"

Rosjanie wygrali 4-1 z Czechami w drugim meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

Piłkarze reprezentacji Rosji wyszli na prowadzenie już w 15. minucie meczu po golu Ałana Dzagojewa.

Dokładnie dziewięć minut później było 2-0, a na listę strzeców wpisał się Roman Szyrokow.

Po przerwie Czesi odrobili jednego gola - do siatki trafił Vaclav Pilar.

W camej końcówce "Sborna" strzeliła jeszcze dwa gole. Ponownie do siatki trafił Ałan Dzagojew, a wynik spotkania na 4-1 ustalił Roman Pawluczenko.

ROSJA - CZECHY 4-1 (2-0)
Bramki: Dzagojew 2 (15, 79), Szyrokow (24), Pawluczenko (82)

Rosja: Małafiejew - Aniukow, Bierezucki, Ignaszewicz, Żyrkow - Szyrokow, Denisow, Zyrianow - Dzagojew (85 Kokorin), Kierżakow (73 Pawluczenko), Arszawin.

Czechy: Cech - Gebre Selassie, Hubnik, Sivok, Kadlec - Plasil, Jiracek (76 Petrzela), Pilar, Rosicky, Rezek (46 Huebschman) - Baros (85 Lafata).

Sędziował: Howard Webb (Anglia). Widzów: 42 tys.