2021-04-21 19:28:00

Karpaty Krosno awansowały do finału okręgowego Pucharu Polski. Po dogrywce pokonali Ekoball Stal Sanok

Karpaty Krosno ograły Ekoball Stal Sanok i awansowały do finału okręgowego Pucharu Polski! (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno pokonały po dogrywce Ekoball Stal Sanok 1-0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 115. minucie Sylwester Sikorski. Tym samym "Biało-niebiescy" awansowali do finału okręgowego Pucharu Polski.

Po bardzo emocjonujących pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie było bramek w starciu pomiędzy Ekoball Stalą Sanok a Karpatami Krosno. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej stu procentowej okazji do zdobycia bramki.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się podopieczni Piotra Kota. Ekipa z Sanoka stwarzała co chwilę dogodne okazje do zdobycia bramki. W 70. minucie po strzale Sebastiana Sobolaka futbolówka wyglądowała na słupku bramki Mateusza Krawczyka. W odpowiedzi Piotr Krzanowski popisał się fenomenalną interwencją po uderzeniu głową jednego z piłkarzy Karpat.

Ostatnie pięc minut to totalna dominacja Ekoball Stali Sanok. Krawczyk dwoił się i troił w bramce krośnian. Ostatecznie nie padły żadne bramki w regulaminowym czasie gry i do rozstrzygnięcia kto awansuje do finału Okregowego Pucharu Polski potrzebna była dogrywka.

W trzeciej minucie dodatkowego czasu gry Karpaty Krosno miały szansę objąć prowadzenie. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Michał Stasz. Również dobitkę Szymona Dziadosza skutecznie obronił Krzanowski. W kolejnych minutach mecz się wyrównał. Od 110. minuty sanoczanie musieli grać w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kacper Słysz. Zaledwie pięć minut później Sylwester Sikorski zdobył gola i Karpaty Krosno awansowały do finału rozgrywek.

Warto dodać, że spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Obie ekipy wykazywały dużo chęci do gry. Ostatecznie lepsi okazali się krośnianie, ale dużo braw należy się ekipie Ekoball Stali Sanok. W finale ekipa Dariusza Liany zmierzy się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Kotwicą Korczyna a Czarnymi Jasło. Mecz ten odbędzie się w przyszłą środę.

Karpaty Krosno - Ekoball Stal Sanok 1-0 (0-0, 0-0 dogry. 1-0)

1-0 Sylwester Sikorski (115)