2020-09-14 14:25:08

Piast Tuczempy po przerwie wbił cztery gole rezerwom Stali Stalowa Wola

Do przerwy w Tuczempach zapachniało sensacją, bowiem rezerwy Stali prowadziły. Po zmianie stron jednak Piast wziął się w garść i straty odrobił z nawiązką.

Ten kto spóźnił się na sobotnią potyczkę miał czego żałować, bowiem już po dwóch minutach rywalizacji było 1-1. Wyynik otworzył Mateusz Buczkowski, który wykorzystał zamieszanie po wrzutce Damiana Barszczaka. Radość Piasta Tuczempy trwała jednak bardzo krótko, bowiem po chwili gola dla rezerw Stali Stalowa Wola strzelił Robert Świerad

Sytuacja ta dodała skrzydeł ekipie Sławomira Adamusa, która chciała powalczyć o korzystny rezultat na terenie lidera rozgrywek. Stalówka napierała i w końcu dopięła swego w 30. minucie. Kacper Piotrowski otrzymał futbolówkę i tylko dopełnił formalności. Zapachniało więc sensacją w Tuczempach.

Podopieczni Marka Strawy także mieli swoje okazje, ale byli oni nieskuteczni i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Co innego w drugiej odsłonie, gdy Piast wykorzystał swoje czwartoligowe doświadczenie i zdominował rywala. Gospodarze młodym graczom wbili aż cztery gole.

Najpierw do wyrównania doprowadził Kacper Kogut w 56. minucie, który tym samym rozerwał worek z bramkami przy Sportowej 2. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać niespełna kwadrans, a na listę strzelców wpisał się Karol Wota. Piast dostał wiatru w żagle i w końcówce chciał sprawić by jego zwycięstwo było bardzo okazałe.

Ekipa z Tuczemp ruszyła więc do ataku, chcąc podwyższyć prowadzenie. Ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry przyniosło dwa gole. Najpierw na 4-2 trafł popularny "Bary", a rezultat tegoż starcia ustalił Kamil Kogut. Piast tym samym pozostał na fotelu lidera, a to oznacza, że na wszystkich spogląda nadal z góry.

1-0 Mateusz Buczkowski (1)
1-1 Robert Świerad (2)
1-2 Kacper Piotrowski (30)
2-2 Kacper Kogut (56)
3-2 Karol Wota (70)
4-2 Damian Barszczak (81)
5-2 Kacper Kogut (87)

Piast Tuczempy: Buła – Wielgosz, Sobol, Demski, Sas (88. Stopyra), Kogut, Kloc, Wota, Czub (86. Strawa), Barszczak (83. Noga), Buczkowski (88. Czubocha)

Stal II Stalowa Wola: Konefał – Kersten (46. Bosak), Białas (78. Knap), Hudzik, B. Gnatek (46. Buczek), Moskal (46. S. Gnatek), Popek, Piotrowski, Tłuczek, Burdzy (46. Wojtusik), Świerad (73. Czyż)