2020-09-05 13:41:41

Polonia Przemyśl pokonała Piasta Tuczempy

Lider czwartej ligi doznał dziś pierwszej porażki od dawna. Pogromcą popularnych Piastunek okazała się Przemyska Barcelonka.

Piast Tuczempy przed meczem z Polonią Przemyśl legitymoawał serią 19 spotkań bez porażki. Ekipa Marka Strawy po raz ostatni pokonana schodziła 14 września 2019 roku, gdy musiała uznać wyższość Izolatora Boguchwała. Piastunki wobec czego, zamierzały więc zdobyć punkty po raz dwudziesty.

Przemyska Barcelonka była jednak podrażniona po środowej porażce i dziś chciała sobie ją odbić. Goście szansę na objęcie prowadzenia mieli już w 9. minucie, bowiem sędzia odgwizdał jedenastkę na ich korzyść. Piłkę na wapnie ustawiał Mateusz Wanat, ale jego intencje wyczuł Krystian Buła.

Podopieczni Piotra Ciska po chwili dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Hryhoriy Zanko. Piastunki nie zamierzały tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyły do odrabiania strat. Miejscowi przed szansą wyrównania stanęli w 18. minucie, bowiem arbiter podyktował kolejny rzut karny. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Jakub Kloc, który pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

Spotkanie było bardzo zacięte, a obie ekipy miały swoje okazje do strzelenia gola. Tych ostatecznie więcej nie padło w pierwszej odsłonie. Ciekawie było w ostatnich dwudziestu minutach meczu, bowiem w tym czasie padły aż trzy bramki.

Strzelanie rozpoczął Damian Barszczak i w tym momencie do Piast był bliżej kompletu oczek. To podrażniło Polonię, która najpierw w 72. minucie wyrównała za sprawą Jakuba Głuszko. Po chwili było już 2-3, a piłkę do siatki wpakował Paweł Sedlaczek, który tym samym ustalił wynik meczu.

0-1 Hryhoriy Zanko (10)
1-1 Jakub Kloc (18-rzut karny)
2-1 Damian Barszczak (70)
2-2 Jakub Głuszko (72)
2-3 Paweł Sedlaczek (76)