2020-08-03 14:08:50

Comeback Sawy Sonina i wysoka wygrana Stobiernej [Klasa O Rzeszów]

Druga kolejka Klasy O Rzeszów dobiegła końca. Była on owocna w bramki, bo w 9. meczach padło ich aż 38! Najwięcej w Soninie, gdzie Sawa przegrywała 0:3 z Jednością Niechobrz, ale zdołała odwrócić losy spotkania i wygrać 4:3.

Drugą kolejkę rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo w piątek – ale każdemu, kto zjawił się na stadionie Sawy Sonina, nie brakowało emocji. Początek meczu z Jednością Niechobrz należał zdecydowanie do przyjezdnych. Już w 14. minucie Konrad Wrona pokonał golkipera gospodarzy i wyprowadził Jedność na prowadzenie. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć sytuacje były.

Po zmianie stron spotkanie nabrało tempa i zaledwie minutę po gwizdku arbitra na 2:0 podwyższył Mateusz Rachwalski. Piłkarze Sebastiana Kłeczka nie zwalniali tempa i już kilka chwil później prowadzili 3:0 po trafieniu niezawodnego Dariusza Szeligi. Po tej bramce obraz gry zmienił się o 180 stopni i nastąpiło odrodzenie Sawy.

Najpierw sygnał do ataku dał Jakub Baran, który pokonał Szymona Jodłowskiego, jednak wydawało się, że gospodarzom braknie czasu, bo na 5. minut przed ostatnim gwizdkiem wciąż przegrywali różnicą dwóch bramek – no właśnie, niby mało czasu, ale jak się okazuje nie do końca. Bramkę kontaktową zdobył Bartosz Madeja i zrobiło się gorąco w polu karnym Jedności.

Do remisu doprowadził już w doliczonym czasie gry Dawid Baran, a gdy wydawało się, że Niechobrz zdobędzie chociaż punkt, to ich marzenia zburzył Grzegorz Słonina, trafiając w jednej z ostatnich akcji meczu. Ostatecznie goście wyjechali z Soniny z zerowym dorobkiem punktowym, a gospodarze mogą cieszyć się ze wspaniałego powrotu do meczu.

KS Przybyszówka uległa na własnym stadionie 2:3 Włókniarzowi Rakszawa. Początek był dobry dla gospodarzy, którzy po pewnym strzale Mateusza Wojtanowskiego prowadzili 1:0. Później do głosu doszli goście i skutecznie punktowali rywali. Bramkę dającą trzy punkty strzelił Sebastian Motyl, który mógł w tym meczu ustrzelić jeszcze przynajmniej jedno trafienie. Rakszawa z imponującym bilansem 15:2 prowadzi w tabeli Klasy O Rzeszów.

Pierwsze zwycięstwo zanotowali też piłkarze TG Sokoła Sokołowa Małopolskiego, którzy pokonali 4:1 Błękit Żołynie, po trafieniach Michała Urama, Kamila Jagusiaka i Daniela Ziobro.

Za plecami Włókniarza plasują się SPEC Stal Łańcut oraz KS Stobierna, którzy pewnie pokonali swoich rywali w tej kolejce. Podopieczni Piotra Garuli 3:0 wygrali z Bratkiem Bratkowice, a piłkarze ze Stobiernej triumfowali 4:0 w pojedynku ze Strumykiem Malawa. Już widać po tych dwóch kolejkach, że o awans powalczy około 5 drużyn i ciężko znaleźć wśród nich zdecydowanego faworyta.

W dole tabeli bez zmian – kolejne porażki zanotowali Czarni Czudec, Bratek Bratkowice, Strumyk Malawa oraz Orzeł Wólka Niedźwiedzka. Z pewnością może zaskakiwać postawa KS-u Zaczernie, który wydawało się, że będzie walczył o czołowe miejsca, a aktualnie okupuje dół tabeli.