2020-06-03 18:51:07

Stal Rzeszów rozbiła Elanę Toruń. Hat-trick Damiana Michalika!

Stal Rzeszów w biało-niebieskich strojach. Na zdjęciu z piłką Wiktor Kłos (fot. stalrzeszow.pl / archiwum)
Piłkarze Stali Rzeszów wznowili rozgrywki 2 ligi w imponującym stylu gromiąc Elanę Toruń na terenie rywala. Bohaterem spotkania był Damian Michalik, który skompletował hat-tricka.

W fenomenalnym stylu wznowili rozgrywki podopieczni Marcina Wołowca i Krzysztofa Łętochy. Biało-niebiescy zwyciężyli w Toruniu aż 4-1. Ich gra mogła się podobać.

Rzeszowianie objęli prowadzenie już w 35. minucie. Właśnie wtedy pierwszy raz dziś dał znać o sobie Damian Michalik - późniejszy bohater tego pojedynku.

Chwilę przed przerwą groźnie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Reiman, ale jego strzał był niecelny.

W 52. minucie Stal Rzeszów wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Biało-niebiescy przejęli piłkę w środku boiska i po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Michalik, który nie zmarnowal okazji. Kilka minut później mogło być 3-0, ale Sławomir Szeliga trafił w poprzeczkę.

Elana Toruń odpowiedziała jeszcze kontaktowym golem Mariusza Kryszaka (z rzutu karnego), ale ostatnie dwa kwadranse należały do przyjezdnych.

W 63. minucie hat-tricka skompletował Damian Michalik, a kilka minut później wynik spotkania na 4-1 dla Stali Rzeszów z rzutu karnego ustalił Wojciech Reiman.

0-1 Damian Michalik (35)
0-2 Damian Michalik (52)
1-2 Mariusz Kryszak (61-karny)
1-3 Damian Michalik (63)
1-4 Wojciech Reiman (72-karny)

Elana Toruń: Dawid Kuchnicki - Kordian Górka (64. Jakub Świeciński), Michał Bierzało, Wojciech Onsorge, Mateusz Stryjewski, Filip Kozłowski, Hubert Kisiel (56. Mariusz Kryszak), Lukas Hrnciar (56. Bartosz Boniecki), Krzysztof Kołodziej, Dominik Kościelniak, Matus Marcin (74. Dominik Pisarek)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Robert Trznadel, Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Damian Michalik (83. Błażej Szczepanek), Sławomir Szeliga (79. Artur Pląskowski), Marcel Kotwica, Wojciech Reiman, Patryk Plewka (70. Wiktor Kłos), Krystian Pieczara (74. Grzegorz Goncerz).

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań). Żółte kartki: Kuchnicki - Trznadel.

Wyniki meczów 23. kolejki:

Tabela 2 ligi:

terresa 2020-06-03 18:59:36

kibice z kurnika o awansie juz mysleli a Błękitni im łeb ucieli

Bolec 2020-06-03 19:02:19

Pozdrawiam kibiców resovii, którzy wieszczyli spadek Stali z II ligi. Drużyna była, tylko trenera nie było. Ten mecz dobitnie pokazał, że Stał to klub, który będzie się liczył w walce a TOP 6.

Bolec 2020-06-03 19:07:23

resovia zremisowała z Błękitnymi. BUHAHAHAHA Nie mogę się doczekać derbów. Trzeba wyrównać rachunki za ostatnie lata i wybić im z głowy marzenia o I lidze. Do boju Dumo Rzeszowa ZKS Stal 1944. Wiedziałem, że z Wołkiem za sterami Stal szybko wróci na zwycięską ścieżkę.

pablito 2020-06-03 19:07:40

ale ludzie stal wygrała to po cholere wspominacie o resovii w tym momencie każdy niech się zajmie swoim klubem a tutaj jak zwykle ten wygra tamci nienawiść tamten wygra z 2 strony atakuja ten portal nigdy nie będzie normalny

Hcyz 2020-06-03 19:10:31

teResa Codiv19 zatkało kakało hehe

PP 2020-06-03 19:18:13

Juz nie kochacie trenera Niedzwiedzia? Gratulacje!

Rzeszów 2020-06-03 19:44:43

inna drużyna a Ci sami ludzie

~anonim 2020-06-03 19:52:15

Zaangazowanie i charakter a do tego indywidualności ! Brawo Stal!

TylkoZKS 2020-06-03 23:46:03

Rzeszowska Stalo ma, wygrałaś ważny mecz! Cały Rzeszów cieszy się, a rESOVIA ssie!

Niedźwiedź Janusz 2020-06-04 03:41:08

W końcu zwycięstwo z tymi pajacami z Torunia.

~anonim 2020-06-04 06:52:07

Cieszy nie tyle wynik ale przede wszystkim ambicja i walka o swoje co bylo widac po stracie bramki - momentalna mobilizacja. Cieszy również forma zawodników i dobre przygotowanie motoryczne.

mundi 2020-06-04 09:02:19

miło widzieć tu kilka normalnych komentarzy,bo to prawda co piszą niektórzy, że robi się to żenujące.

Miki 2020-06-04 09:31:02

Kibicuję Stali. Resovię szanuję bo to solidna, trudna i charakterna drużyna. Na pewno w derbach staną na rzęsach, żeby to udowodnić. Bardzo się ciesze, że Stal wygrała ten mecz, to może być wiatr w żagle i kolejny bieg do rozpędzającego się walca, bo drużyna ma ogromny potencjał i wszystko wskazuje na to, że ten potencjał został uwolniony... i nie chcę zapeszać, ale może być tylko lepiej. Jeśli mentalnie wytrzymamy i w niedzielę pokonamy Widzew (najlepiej wysoko) to już nikt nam nie stanie na drodze.
Powodzenia chłopaki.
A Resovia - ciężko mi to przyznać, ale fajnie jakby dwa Kluby z Rzeszowa weszły do 1 ligi :) Derby to widowisko przynoszące kosmiczne zyski i chwilową sławę, dlatego szkoda byłoby je stracić :)

pablito 2020-06-04 09:43:21

nie chce tu bronić żadnego klubu ale jeżeli sa tutaj osoby normalne na tym portalu to się ze mna zgodza to co powiem radze uwagę zwrócić na pewien fakt że Grabowski jest już trenerem Resovii od 2017 a Stal do tej pory wymieniła 3 albo 4 trenerów i mam nadzieje że Wołowiec będzie na długi czas trenerem Stali i ja doceniam tu prace Grabowskiego bo gdyby nie on Resovia dalej by się kopała w 3 lidze i zajmował miejsca w połowie tabeli