2020-06-02 22:33:00

PGE FKS Stal Mielec na szczycie Fortuna 1 ligi! Pokonali Miedź Legnica

PGE FKS Stal Mielec wygrała z Miedzią Legnica 2-1. (Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu)
PGE FKS Stal Mielec po znakomitym meczu pokonała na wyjeździe Miedź Legnicę 2-1. Bohaterem ekipy gości był Michał Żyro, strzelec dwóch bramek.

PGE FKS Stal Mielec rozpoczęła mecz z Miedzią Legnica od ataków. Już po dwóch minutach na bramkę uderzał Maciej Domański, ale pomocnik gości minimalnie chybił. W 11. minucie piłkarze Dariusza Marca wyszli na zasłużone prowadzenie. Dośrodkowanie Bartosza Nowaka wykorzystał Michał Żyro i było 1-0 dla mielczan.

Zaledwie trzy minuty później strzelec bramki dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia odgwizdał "jedenastkę" dla gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Marquitos i pokonał Jakuba Wrąbla.

Tuż przed upływem pół godziny gry Stal Mielec powinna ponownie wyjść na prowadzenie. Krystian Getinger idealnie dośrodkował na głowę Mateusza Maka, ale ten trafił piłkę głową wprost w Łukasza Załuskę. Siedem minut później Stal Mielec prowadziła już 2-1. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Żyro, który miał udział przy wszystkich golach w pierwszej części gry.

Więcej bramek w pierwszej połowie nie było, choć "Biało-niebiescy" mieli jeszcze jedną znakomitą sytuację. Najpierw został zablokowany strzał Domańskiego, a później Macieja Urbańczyka. Mielczanie zasłużenie prowadzili, bowiem w pierwszy czterdziestu pięciu minutach gry byli zespołem zdecydowanie lepszym.

W drugiej połowie od początku piłkarze Dominika Nowaka dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. Już po dziewięciu minutach Omar Santana oddał strzał, ale minimalnie niecelny. Trzy minuty później kapitalną interwencją popisał się Wrąbel, który obronił strzał Marcina Piotrowskiego.

W 62. minucie w polu karnym Miedzi Legnica sfaulowany był Jakub Bartosz. Ewidentnego przewinienia nie zauważył Paweł Pskit i gra toczyła się dalej. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga gospodarzy. W 69. minucie Kacper Kostorz oddał strzał na bramkę Stali Mielec, ale ponownie znaomitą interwencją popisał się Jakub Wrąbel.

Minutę później Marquitos nie trafił z trzech metrów do pustej bramki. W tym wypadku wydawało się, że musi paść bramka wyrównująca. Po tej sytuacji Mateusz Żyro wdał się w dyskusję z sędzią i został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Piłkarze Stali Mielec przez ostatnie dwadzieścia minut musieli grać w osłabieniu.

Od tej pory gra toczyła się wokół pola karnego PGE Stali Mielec. Jednak piłkarze Dominika Nowaka nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. W 95. minucie meczu strzał na bramkę Stali oddał bramkarz Miedzi, Łukasz Załuska. Ostatecznie Stal Mielec wywalczyła cenne trzy "oczka" po znakomitym meczu w pierwszej kolejce po pandemii w Fortuna 1 lidze.

0-1 Michał Żyro (11)
1-1 Marquitos (14-rzut karny)
1-2 Michał Żyro (37-rzut wolny)