2020-03-01 12:44:26

Miasto Szkła Krosno pewnie pokonało Zetkama Doral Nysę Kłodzko

Krośnianie byli bezlitośni dla ekipy z Kłodzka (fot. Dariusz Błażejowski)
Podopieczni Marcina Radomskiego na kolejny mecz u siebie czekali dwa tygodnie. Głód gry był ogromny, czego efektem była dominacja krośnian na parkiecie.

Miasto Szkła Krosno od pierwszych minut dążyło do pełnej kontroli nad spotkaniem. Zetkama Doral Nysa Kłodzko jednak starała trzymać dystans, który z każdą minutą był coraz większy. W końcówce pierwszej kwarty mecz stał się wyrównany, a obie drużyny sżły cios za cios.

Spadkowicz z Energa Basket Ligi jednak wczeczniej wypracował sobie przewagę i po pierwszych dziesięciu minutach prowadził siedmioma puntami. Podopieczni Marcina Radomskiego czuli jednak niedosyt i w drugiej kwarcie wrzucili piąty bieg.

Miejscowi byli bezlitośni i do przerwy prowadzili dwudziestoma punktami. Krośnianie po zmianie stron nadal dominowali i z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Miasto Szkła Krosno grało koncertowo, a czwarta kwarta była w zasadzie formalnościa. Ostatecznie mecz zakończył pogromem 95-58.

Miasto Szkła Krosno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 95-58 (29-22, 20-7, 23-13, 23-16)

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 9, Ciesielski 8, Smarzy 9, Spała 0, Czujkowski 22, Śpica 6, Jasiński 12, Ziółko 4, Dymała 13, Walciszewski 4, Żmudzki 4, Ratajczak 4

Zetkama Doral Nysa Kłodzko: Kutta 12, Weiss 7, Kowalski 5, Madziar 7, Bartkowiak 2, Wojciechowski 6, Tomczak 9, Zagórski 4, Malesa 3, Nowicki 3

Sędziowali: Damian Kuziora, Krzysztof Krajewski, Grzegorz Łata

Komisarz: Czesław Kaim