2020-02-15 16:02:43

Sparing: FC Avangard Kursk - PGE FKS Stal Mielec

foto. Stal Mielec
Zawodnicy PGE FKS Stali Mielec zremisowali 3:3 z FC Avangard Kursk, w swoim drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji. Dwa gole dla podopiecznych Dariusza Marca zdobył nowy nabytek Michał Żyro.

Sporo nerwów najedli się zawodnicy PGE FKS Stali Mielec przed meczem z FC Avangard Kursk. W drodze na spotkanie autobus mielczan miał groźny wypadek, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Odpowiedź nadeszła nieco ponad kwadrans później. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Mak i zrobiło się 1:1.

Drużyna z Kurska nie zwalniała tempa i jeszcze przed przerwą zdobyła gola dającego prowadzenie. Po 45. minutach do szatni w lepszych humorach schodzili pierwszoligowcy z Rosji.

W drugiej odsłonie mieliśmy popis umiejętności sprowadzonego do Stali Michała Żyro, który najpierw w 71. minucie wyrównał stan spotkania, a pięć minut później dołożył drugą bramkę i zrobiło się 3:2. Rosjanie postanowili powalczyć w tym meczu, o chociażby remis i ta sztuka im się udała, bowiem dziesięć minut przed końcem zdobyli bramkę wyrównującą. Wynik do końca się już nie zmienił i w Belek mieliśmy remis.

FC Avangard Kursk 3:3 PGE FKS Stal Mielec