2020-02-09 18:25:24

Stal Stalowa Wola przegrała z ŁKS-em AZS UŁ SG Łódź

Stalówka przegrała uległa ekipie z Łodzi (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Bogdana Pamuły w meczu z łódzką drużyną mocno liczyli na wygraną. Niestety scenariusz znowu się powtórzył i Stalówka musiała obejść się smakiem.

Stal Stalowa Wola od dłuższego czasu oczekuje na ligowe zwycięstwo. Tydzień temu mimo dobrej gry, wygrać się niestety nie udało, wobec czego w szeregach gospodarzy panowała sportowa złość. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy od początku dzielnie walczyli.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź nie dawał jednak za wygraną i cały czas próbował zbliżyć siędo Stalówki. To mu się udało na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty. Podopieczni Piotra Zycha w ostatnich sekundach dokręcili śrubę i na krótką przerwę schodzili wygrywając trzema punktami.

Łodzianie dostali wiatru w żagle i zaczeli dyktować warunki na parkiecie, deklasując przy okazji zielono-czarnych. Stal nie miała za wiele do powiedzenia i po drugiej kwarcie przegrywała w stosunku 29-51. Miejscowi nie mieli już nic do stracenia, wobec czego zaczęli skracać dystans.

Ekipa z Łodzi widząc to, postanowiła interweniować, wobec czego wizja odrobienia strat przez Stalówkę była odległa. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom próbować walczyć. Zespół dowodzony przez Bogdana Pamułę zaprezentował pokaz siły w ostatniej kwarcie, jednak było to za mało, aby móc cieszyć się po meczu z wygranej.

ZKS Stal Stalowa Wola - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 63-74 (20-23, 9-28, 14-14, 20-9)

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 17, Andreasik 0, Buczek 5, Bednarz, Pietras 3, Tabor 11, Łabuda 7, Nowik 13, Wojtanowicz 3, Jadaś 4

ŁKS AZS UŁ SG Łódź: Kwieciński 1, Krakowiak 7, Dróżdż 4, Bartoszewicz 27, Kochaniak 9, Rajch 4, Dróżdż 1, Gwardecki 3, Dominiak 5, Świt 6, Keller 7

Sędziowali: Sylwester Adamski, Robert Włodarczyk

Komisarz: Jan Kuniec