2020-01-30 14:01:23

11 porażka w tym sezonie stała się faktem! Osłabiony GKS Katowice wygrał z Asseco Resovią

foto. Asseco Resovia
Siatkarze Asseco Resovii przegrali 11. mecz w tym sezonie, tym razem z GKS-em Katowice 1:3. Mimo dobrego początku, gra Pasów w dalszej części spotkania była tragiczna i zasłużenie ponieśli porażkę.

Pierwsza partia spotkania lepiej zaczęła się dla graczy GKS-u, którzy wyszli na prowadzenie. Szybko jednak straty zostały odrobione, dzięki dobrej grze w bloku Bartłomieja Lemańskiego. Później Resovii udało się wypracować czteropunktową przewagę (9:5). Taka różnica utrzymywała się przez dłuższy czas i goście mimo starań nie byli w stanie jej zniwelować. Warto dodać, że GKS na ten mecz przyjechał bez swoich dwóch najlepszych zawodników Rafała Szymury i Jakuba Jarosza, którzy byli kontuzjowani. Ostatecznie końcówka seta przebiegła pod dyktando rzeszowian, którzy wygrali 25:22.

Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy prowadzili 4:2. Siatkarze Piotra Gruszki nieco zniwelowali stratę, jednak w połowie seta znów wynosiła ona dwa punkty (14:16). Później festiwal błędów Asseco został wykorzystany przez katowiczan, którzy odskoczyli na cztery oczka przewagi. Zdobyta zaliczka pozwoliła im dotrzeć do końca seta i cieszyć się ze zwycięstwa (25:20).

Katowiczanie poszli za ciosem i w trzeciego seta weszli z "wysokiego c", prowadąc 6:2. Sygnał do ataku dał Resovii Damian Schulz, który zmienił Zbigniewa Bartmana (10:12). W dalszej części seta również on popełniał błędy, co nie pomogło w odrobieniu strat. Ostatecznie świetna gra środkowych GKS-u pozwoliła na wygranie trzeciej partii 25:20.

Ostatni set miał bliźniaczy przebieg do poprzednich - katowiczanie szybko odskoczyli na trzy punkty przewagi (4:1) i chwilę poźniej stopniała ona do jednego oczka (6:7). Później mieliśmy popis zepsutych zagrywek z obu stron, ale wynik wciąż był na korzyść przyjezdnych. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza przycisnęli i odskoczyli na cztery punkty - tej przewagi Pasy już nie odrobili, co oznaczało, że 3 punkty pojadą do Katowic. Tym samym Asseco Resovia poniosła 11. porażkę w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Witkor Musiał

Asseco Resovia 1:3 GKS Katowice

(25:22, 20:25, 20:25, 19:25)

MVP: Wiktor Musiał

Składy zespołów:

Asseco Resovia: Kosok (5), Lemański (9), Shoji (1), Bartman (5), Buszek (4), Marechal (10), Perry (libero) oraz Schulz (12), Hoag, Komenda (3) i  Rousseaux (8),

GKS Katowice: Nowakowski (3), Musiał (25), Zniszczoł (2), Firlej (1), Buchowski (14), Kwasowski (20), Watten (libero) oraz Fijałek i Kohut