2020-01-29 14:05:51

Sparing: Stal Rzeszów - Motor Lublin 3-2

Rzeszowianie mają patent na ekipy z Lubelszczyzny (fot. archiwum)
Beniaminek szczebla centralnego, rozegrał grę kontrolną z czołowym zespołem trzeciej ligi. W jego szeregach można było doszukać się wielu podkarpackich akcentów.

Stal Rzeszów w meczu kontrolnym ograła Motor Lublin, który ma spore aspiracje. W tym celu postanowił do siebie ściągnąć ciekawe nazwiska, które ostatnio grały na Podkarpaciu. Drugoligowiec ostatecznie wygrał 3-2, jednak jako pierwsi na prowadzenie wyszli żółto-biało-niebiescy, po bramce Krzysztofa Ropskiego.

Na odpowiedź rzeszowian, trzeba było czekać niespełna kwadrans, bowiem po tym czasie wyrównał Krystian Pieczara. Stal dostała wiatru w żagle i dziesięć minut później wyszła na prowadzenie, a z gola cieszył się Damian Michalik. Wynik do przerwy już nie uległ zmianie.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia w drugiej odsłonie nie zamierzali się zatrzymywać i szukali kolejnych okazji do zdobycia gola. Tą znaleźli w 69. minucie, a wykorzystał ją Artur Pląskowski. W meczu padła jeszcze jedna bramka, a jej autorem był Filip Wójcik, który do Motoru dołączył ze Stali Stalowa Wola.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 3-2 (2-1)

1-0 Krzysztof Ropski (16)
1-1 Krystian Pieczara (30)
2-1 Damian Michalik (40)
3-1 Artur Pląskowski (69)
3-2 Filip Wójcik (87)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Łukasz Góra, Radosław Sylwestrzak, Piotr Głowacki, Robert Trznadel - Wojciech Reiman, Dylan Collard, Damian Michalik, Wiktor Kłos - Krystian Pieczara, Grzegorz Goncerz oraz Damian Kostkowski, Damian Sierant, Błażej Szczepanek, Sławomir Szeliga, Artur Pląskowski

Motor Lublin: Adrian Olszewski - Konrad Gruszkowski, Rafał Grodzicki, Dariusz Łukasik, zawodnik testowany, Dominik Kunca, Kamil Kumoch, Rafał Król, Sławomir Duda, Piotr Ceglarz, Krzysztof Ropski oraz Krystian Kalinowski, Marcin Michota, Maksymilian Cichocki, zawodnik testowany, Filip Wójcik, Bartosz Rymek, Tomasz Swędrowski, Piotr Darmochwał, Adam Nowak