2019-12-05 14:12:02

PGE Stal Mielec w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski!

PGE Stal Mielec na wiosnę zagra w 1/4 Totolotek Pucharu Polski.
PGE Stal Mielec pokonała na wyjeździe Błękitnych Stargard 2-1 i zameldowała się w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. Bramki dla ekipy Dariusza Marca strzelili Adrian Paluchowski oraz Mateusz Mak.

PGE Stal Mielec już po dwudziestu minutach gry miała szansę na objęcie prowadzenia w meczu z Błękitnymi Stargard. Jednak doskonałą interwencją popisał się golkiper gospodarzy, Mariusz Rzepecki.

Sześć minut później Adrian Paluchowski wyprowadził drużynę Dariusza Marca na prowadzenie. Napastnik mielczan zdobył gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 36. minucie na tablicy wyników w Stargardzie było 1-1. Wyrównującą bramkę zdobył Piotr Kurbiel. Napastnik Błękitnych wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Sanockiego i również głową skierował piłkę do bramki Stali.

Gospodarze poczuli krew i jeszcze przed przerwą mieli szansę na objęcie prowadzenia. Michał Cywiński uderzył jednak niecelnie i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku remisowym.

Po kwadransie gry w drugiej części czwartowego meczu ponownie zaatakowali gospodarze. Tym razem na bramkę Damiana Primela uderzał Wojciech Fadecki. Również tym razem był to strzał niecelny.

W 70. minucie PGE Stal Mielec ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem prostopadłe podanie Andrieji Prokicia wykorzystał Mateusz Mak. Skrzydłowy Stali strzelił obok Rzepeckiego.

Po tej bramce do ataków rzucili się drugoligowcy. Błękitni stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale nie potrafili pokonać Primela. W 77. minucie w sukurs bramarzowi mielczan przyszedł słupek po uderzeniu Piotr Kurbiela.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na 1-3 mógł zdobyć Paluchowski, ale na posterunku był Rzepecki. Po wyrównanym meczu PGE Stal Mielec wygrała 2-1 i zameldowała się w 1/4 Totolotek Pucharu Polski.

Błękitni Stargard - PGE Stal Mielec 1-2 (1-1)