2019-11-04 18:11:52

Klasa A1 Rzeszów: "PoGromu" w Czudcu nie było! LKS Czarni Czudec wygrał z Gromem Mogielnica [Podsumowanie 14. kolejki]

foto. Podkarpacka Piłka Nożna
Za nami 14. kolejka Klasy A1 Rzeszów, w której lider LKS Czarni Czudec pokonał nie bez problemów 3:1 Grom Mogielnicę. Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Piasta Nowa Wieś pokonując Iskrę Zgłobień.

Przed meczem Czarnych Czudec z Gromem Mogielnica, nie mówiło się o tym kto jest faworytem tego spotkania, a ile bramek będą wstanie strzelić podopieczni Krzysztofa Sierżęgi drużynie z dna ligowej tabeli. Mimo ostatniego zwycięstwa 5:1 nad Startem Borek Stary, piłkarze Michała Kachniarza stali przed tym meczem na straconej pozycji.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo gospodarze w 11. minucie objęli prowadzenie po golu Tomasza Pietrasiewicza. Grom jednak nie zamierzał składać broni i zaczął przeprowadzać coraz to groźniejsze akcje, a poza tym w bramce miał prawdziwego "kocura", ponieważ Łukasz Pieniążek wyczyniał absolutne cuda między słupkami. Fragment dobrej gry przyniósł efekt w postaci trafienia wyrównującego, którego autorem był Dawid Bobowski, a dogrywał mu debiutujący w barwach Gromu Miłosz Lewandowski, który po powrocie do gry nieco zmienił swoją pozycję. Do przerwy piłkarze schodzili przy wyniku remisowym.

Druga odsłona to ciągle solidna gra gości, którzy mieli dogodną okazję, jednak nie potrafił jej wykorzystać strzelec pierwszej bramki. Trener Sierżęga poddenerwowany sytuacją na boisku postanowił na plac gry wpuścić rezerwowych w tym samego siebie i te zmiany przyniosły efekty, bo na nieco ponad 10 minut przed końcem drugą bramkę zdobył Pietrasiewicz, a kilka minut później skompletował hat-tricka zamykając wynik spotkania.

Diament Pstrągowa pokonał osłabioną brakiem zawodników z pierwszej drużyny Zimowit Koronę II Rzeszów 4:3, po bramkach Marcina Wiatra, Sebastiana Złotka, Konrada Biedy i Przemysława Iwana. Dla gości trafiali 2x Kacper Niezabitowski oraz Ramil Yevtushevskyi.

W Łukawcu gospodarze dzielnie walczyli z Plantatorem Nienadówką, jednak nie udało im się zdobyć chociaż punktu i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Grunwald Budziwój pokonał 2:1 Victorię Budy Głogowskie po trafieniach Macieja Jajko i Jakuba Woźniaka. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Michał Draus.

Sporo emocji przeżyli kibice w Zgłobniu, gdzie Iskra niespodziewanie przegrała z niżej notowanym Piastem Nowa Wieś 3:5. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Bartosz Wiśniewski

Na fali wznoszącej są piłkarze Trzcianki Trzciana, którzy wygrali czwarty mecz z rzędu, tym razem ze Startem Borkiem Stary 2:0. Zwycięstwo zapewnili Mateusz Duchań oraz Paweł Kozdęba

Po pierwszej bezbramkowej połowie w Strzyżowie, jako pierwsi cios zadali piłkarze LKS-u Trzebownisko za sprawą Karola Cyrka w 51. minucie. Wisłok jednak zdołał odrobić straty po golu Krystiana Wilusza i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

1-0 Tomasz Pietrasiewicz (11')
1-1 Dawid Bobowski (38')
2-1 Tomasz Pietrasiewicz (78')
3-1 Tomasz Pietrasiewicz (83')

LKS Czarni Czudec: Zimny - Rykała, Paluch, Włodyka - Pałys - Wawrzonek - Wiącek (74' Sierżęga) - Magnuszewski (62' Kucharzyk) - Pietrasiewicz (87' Tłuczek) - Szypuła (64' Górecki)

Grom Mogielnica: Pieniążek - Pizło, Zabawa, Migut, Kłęk - Lewandowski, Buda (67' Buda), Wróbel, Vatysak (85' Pasternak)- Kachniarz - Bobowski