2019-10-06 18:42:54

Karpaty Krosno przełamały się z Legionem Pilzno

Karpaty w końcu wygrały w lidze (fot. Tomasz Jarzek)
Trochę to trwało, ale podopieczni Dariusza Liany w końcu się przełamali w lidze i sięgnęli po trzy oczka. Krośnianie zdobyli pięć bramek.

Piłkarze Karpat Krosno do wyjazdowego meczu z Legionem Pilzno przystępowali z hasłem "teraz albo nigdy". Biało-niebiescy od początku spotkania ruszyli do ataku, jednak miejscowi dzielnie się przeciwstwawiali.

Podopieczni Romana Gruszeckiego wytrzymali jednak zaledwie pięć minut, a wynik meczu w Pilznie otworzył Karol Knap. Krośnianie dostali wiatru w żagle i ruszyli w poszukiwaniu kolejnych trafień, które już na stałe odblokują piłkarzy gości.

Legion jednak zaskoczył piłkarzy Dariusza Liany i w 11. minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Barycza. To wyraźnie rozzłościło Karpaty, które błyskawicznie ruszyli do ataku i po dwóch minutach prowadzenie wróciło przyjezdnych, a z bramki cieszył się Nazar Partuta.

Miejscowi starali się dotrzymywać kroku ekipie Karpat, której marzyły się piękne od dawna trzy oczka. Pilznianie nie zamierzali jednak zwracać na to uwagi i w 27. minucie otrzymali rzut karny. Do jedenastki podszedł Tomasz Tragarz i wyrównał stan meczu.

Po chwili 28-letni wychowanek Legionu opuścił boisko z powodu kontuzji, co miało wyraźne przełożenie na późniejszy wynik. Goście wyczuli swoją szansę i po raz kolejny w tym meczu szukali okazji do zdobycia bramki. To im się udało rzutem na taśmę przed przerwą, kiedy to do siatki po raz drugi trafił Karol Knap.

W drugiej odsłonie Karpaty dołożyły jeszcze dwa gole. Najpierw w 69. minucie po raz czwarty Dominika Mazura pokonał Rafał Dusiło, a sześć minut później rezultat spotkania ustalił Dawid Król. Krośnianie dzięki tej wygranej opuściły strefę spadkową.

0-1 Karol Knap (5)
1-1 Tomasz Barycza (11)
1-2 Nazar Partuta (13)
2-2 Tomasz Tragarz (27-rzut karny)
2-3 Karol Knap (45)
2-4 Rafał Dusiło (69)
2-5 Dawid Król (75)

Legion Pilzno: Mazur - Tragarz (31. Nalepka), Melnyk, Cichowski, Stypa (67. Ziaja) - Barycza, Florian, Pęcak (78. Tomasiewicz), Buras - Wolański, Żuchowicz (62. Kędzior)

Karpaty Krosno: Krawczyk (90. Żytniak) - Wojtasik, Zych, M. Stasz, Gierlasiński - Knap, Król, Blezień (75. Kasperkowicz), Kowalski - Nazar Partuta (77. Sz. Stasz), Dusiło (70. Fundakowski)