2019-09-30 11:46:32

Klasa O Stalowa Wola: Sokół Nisko rozbił Francesco Jelna [Podsumowanie 9. kolejki]

Sokół Nisko (zielone koszulki) chce szybko wrócić do czwartej ligi (fot. Radosław Kuśmierz)
Za nami dziewiąta seria gier w stalowowolskiej okręgówce. Spadkowicz z czwartej ligi umocnił się na pozycji lider po wygranej nad beniaminkiem. Inny Sokół został rozbity w Ździarach.

Sokół Kamień pewnie wygrał na wyjeździe ze Stalą Nowa Dęba. Goście wyszli na prowadzenie w 11. minucie po trafieniu Grzegorza Rychla. Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się jeszcze raz, a miało to miejsce w 52. minucie. Wynik ustalił w 81. minucie Kamil Kobylarz.

Pogoń Leżajsk bezbramkowo zremisowała z Olimpią Pysznica.

LZS Ździary rozbił Sokół Sokolniki aż 6-0. Hat-tricka dla drużyny prowadzonej przez Pawła Szafrana ustrzelił Wojciech Sobiło, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Juliusz Cupak. Gola ponadto dołożył Piotr Wojtas.

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg wysoko przegrały z Unią Nowa Sarzyna. Goście po niespełna kwadransie prowadzili 0-2 po bramkach Artura Łuczaka i Wojciecha Filipa. Tarnobrzeżanie w 17. minucie zdobyli kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Adrian Gębalski. Kolejne gole padły po przerwie, a o siatki trafiali Artur Łuczak, Michał Madej i Krystian Błajda.

Sokół Nisko rozbił na wyjeździe beniaminka, Francesco Jelna aż 1-7. Strzelanie w 11. minucie rozpoczął Wojciech Tyczyński, a po sześciu minutach miał dublet na swoim koncie. Miejscowi w 28. minucie zdobyli kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Paweł Miazga. Radość zespołu z Jelnej trwała zaledwie minutę, bowiem po tym czasie do siatki trafił Kacper Urban. Ten sam zawodnik jeszcze cieszył się z gola, a miało to miejsce zaraz po zmianie stron. W drugiej odsłonie ponadto dwukrotnie Artura Jagiełło pokonal Damian Juda. Wynik ustalił w 87. minucie Patryk Wąs.

0-1 Wojciech Tyczyński (11)
0-2 Wojciech Tyczyński (17)
1-2 Paweł Miazga (28)
1-3 Kacper Urban (29)
1-4 Kacper Urban (46)
1-5 Damian Juda (60)
1-6 Damian Juda (77)
1-7 Patryk Wąs (87)