2019-09-01 15:24:00

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Apklan Resovia przegrała z Olimpią Elbląg

(fot.archiwalna, cwks-resovia.pl)
Apklan Resovia przegrała z Olimpią Elbląg 0-1 w meczu siódmej kolejki II ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego mieli kilka doskonałych sytuacji w pierwszej połowie, które zemściły się nieco później. Dodatkowo gospodarze ostatnie prawie czterdzieści minut grali w osłabieniu.

Apklan Resovia mogła kapitalnie otworzyć to spotkanie. Już w 5. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, Daniel Świderski główkował w słupek. Po pół godzinie gry, świetnie dośrodkowywał Konrad Domoń, ale główkę, tym razem Sergieja Krykuna, kapitalną interwencją powstrzymał bramkarz Olimpii Elbląg - Sebastian Madejski.

Trzy minuty później, dość niespodziewanie, na prowadzenie wyszli przyjezdni. Dariusz Szuprytowski dośrodkował z rzutu wolnego, a niepilnowany Michał Kuczałek głową skierował piłkę do bramki. W końcowych momentach pierwszej połowy przyjezdni mieli jeszcze dwie kapitalne okazje na powiększenie prowadzenia, ale niecelnie strzelali Oskar Ryk i Michał Balewski.

Druga część gry rozpoczęła się fatalnie dla Apklan Resovii. W 55. minucie, za faul taktyczny, czerwoną kartką ukarany został Dariusz Frankiewicz. Nie spowodowało to jednak osłabienia ataków gospodarzy - miejscowi szukali wyrównania, ale nie potrafili zamienić dobrych sytuacji na bramki.

Mecz gospodarze kończyli w dziewiątkę - w doliczonym czasie gry drugą zółtą kartkę obejrzał Dawid Kubowicz. Chwilę później rezultat spotkania na 0-2 mógł ustalić Oleksij Prytuliak, ale uderzył minimalnie obok bramki. Ostatecznie Olimpia Elbląg dowiozła jednobramkową zaliczke do końca spotkania.

Apklan Resovia po siedmiu kolejkach II ligi zajmuje drugą pozycję w tabeli. Olimpia Elbląg, dzięki wygranej, awansowała na piąte miejsce.

0-1 Michał Kuczałek (36)

Apklan Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec – Szymon Feret (46 Szymon Hajduk), Dariusz Frankiewicz, Konrad Domoń, Serhij Krykun (63 Radosław Adamski) – Adrian Dziubiński (57 Krzysztof Gancarczyk), Daniel Świderski (74 Karol Twardowski).

Olimpia Elbląg: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Balewski – Michał Miller (81 Ołeksij Prytulak), Michał Kuczałek, Bruno Żołądź, Damian Szuprytowski, Oskar Ryk – Przemysław Brychlik (76 Cezary Demaniuk).