2019-06-15 13:06:38

Karpaty Krosno U17 z pokaźną zaliczką po pierwszym barażowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz U17

fot Kwolek Konrad
Mimo fatalnego początku spotkania, i straty bramki w pierwszej minucie, podopieczni Trenera Dariusza Liany pokazali charakter i to oni na dzień dzisiejszy są o krok od gry w CLJ. Drużyna z Krosna pewnie pokonuje 4-1 Sandecję Nowy Sącz co daje im niezwykle komfortową sytuację przed środowym meczem rewanżowym.

Pierwsza akcja meczu i najbardziej z feralnych scenariuszy dla Karpat Krosno. Janczy Jakub w pełni rozpędu zwiódł w polu karnym jednego z obrońców krośnian i pewnym strzałem pokonał bezradnego golikipera. Po pierwszej minucie spotkania, 1-0 na korzyść gości z Nowego Sącza.

W 32 minucie meczu pięknym strzałem z okolic 20 metra zakończonym na poprzeczce popisał się Szymon Dziadosz.

6 minut później to co od dawna wisiało w powietrzu stało się faktem. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Karpat Krosno Jakub Pelczar, który to atomowym strzałem z 30 metra skierował piłke do bramki gości.

Kilkadziesiąt sekund później, jeden z zawodników Sandecji obija słupek krośnieńskiej bramki.

16 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, przedniej urody rajdem popisuje się Dominik Kulon, który zwiódł rywala z lewej strony pola karnego i dograł do idealnie ustawionego Krystiana Kalemby, a temu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i postawić przysłowiową kropkę nad "i".

W 80 minucie kolejne trafienie dla Karpat. Po perfekcyjnie wyprowadzonym kontrataktu, zakończonym dośrodkowanie Kacpra Zaklikiewicza wprost na głowę idealnie ustawionego Sebastiana Wojtonia, który kieruje piłkę do bramki podwyższając tym samym prowadzenie na 3-1.

Na 4 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, Szymon Dziadosz decyduje się na indywidualny rajd zakończony mocnym strzałem z okolic 15 metra po którym, golkiperowi gości nie pozostało nic innego jak wyciągnąc piłkę z siatki.

Karpaty Krosno U17 - Sandecja Nowy Sącz U17 4-1 (1-1)

0-1 Janczy Jakun (1)
1-1 Jakub Pelczar (38)
2-1 Krystian Kalemba (61)
3-1 Sebastian Wojtoń (80)
4-1 Szymon Dziadosz (86)